- 15%

DoppelHerz – Aktiv-Meno

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,430 Lekë.Current price is: 1,215.50 Lekë.

 • Nutrientë për gratë gjatë menopauzës
 • 500 mg kalçium + vitaminë D ndihmojnë në ruajtjen e kockave
 • Acidi folik ndihmon në ndarjen qelizore
 • Izoflavonet e sojës ndihmojnë në afshet e papritura

Përshkrimi i Produktit

Nutrientë për gratë gjatë menopauzës

Menopauza – një ndryshim normal në organizmin e femrave

Për shëndetin dhe mirëqënien gjatë dhe pas menopauzë një rol të rëndësishëm luan mënyra e jetesës, aktiviteti fizik dhe dieta e balancuar. Gjatë menopauzës, prodhimi i hormoneve nga trupi i femrave ndryshon. Ky është një proçes natyral ne organizëm.

Tabletat e Doppelherz® një kombinim të veçantë të nutrientëve me 500mg kalçium, 5mcg vitaminë D, vitamina B dhe 50mg izoflavone të sojës.
Në Azi, konsumimi i sojës është traditë. Soja është një burim cilësor i izoflavoneve.

Kalçium + Vitaminë D – për ruajtjen e kockave

Kalçiumi është një mineral esencial i nevojshëm për ndërtimin e kockave. Gjatë dhe pas menopauzës nevoja e trupit për kalçium rritet prandaj duhet marrë rregullisht dhe një sasi e mjaftushme me anë të dietës ushqimore apo nutrientëve.
Vitamina D ndihmon në kapjen e kalçiumit nga organizmi dhe luan një rol kyç në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme.

Vitaminat B: B1, B2, B12 dhe Biotina kontribuojnë në metabolizmin normal të energjisë dhe në funksionimin normal të sistemit nervor.

Biotina ndihmon në mirëmbajtjen e flokëve dhe lëkurës.

Vitamina B6 ndihmon në metabolizimin normal të proteinave dhe ashtu si vitamina B12 ndihmon ne formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, të cilat janë të përfshira në transportin e oksigjenit.

Folati kontribuon në ndarjen qelizore dhe në formimin e gjakut.

Doza e rekomanduar

1 tabletë në ditë.

Firma

DoppelHerz

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

30

Sasitë e marra me dozën ditore (= 1 tabletë):
[table “” not found /]

Të gjithë përbërësit:
Calcium carbonate, isoflavonhaltiges soy concentrate, rice starch, filler rubber arabicium, releasing silica, filler cellulose, coating agent hydroxypropyl methylcellulose, release agents calcium salts of fatty acids, dye, titanium dioxide, palm fat (completely cured) coating agents shellac, release agent talc, emulsifier mono- and diglycerides of fatty acids, cyanocobalamin, olive oil , pyridoxine hydrochloride, thiamin mononitrate, riboflavin, dye Iron oxides and hydroxides, emulsifier polysorbate 80, Pteroylmonoglutaminsäure, D-biotin, cholecalciferol

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për DoppelHerz – Aktiv-Meno
 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Lehteson simptomat e menopauses

 • Kejsi S.

  I mora per mamin dhe ndihej shume mire duke iu lehtesuar simptomat e menopauzes.
  Shume e kenaqur.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART