- 16%

DoppelHerz – A-Z Depot

Original price was: 1,360 Lekë.Current price is: 1,148 Lekë.

 • Vitamina, minerale dhe elementë gjurmë mjaft të rëndësishëm.
 • Ndihmë në mbështetjen e funksioneve të organizmit dhe mirëqënies.
 • Tabletë depozitë me çlirim të ngadaltë.

 

Përshkrimi i Produktit

Merrni vetëm një tabletë në ditë që të furnizoni organizmin me vitaminat, mineralet, dhe elementët gjurmë më të rëndësishëm + Luteinë.

Një sasi optimale e vitaminave , mineraleve dhe elementëve gjurmë esenciale është një kriter i rëndësishëm për mirëfunksionimin e organizmit.  Këto shtesa ushqimore nuk mund të sintetizohen nga trupi jonë, prandaj ne duhet që çdo ditë ti sigurojmë trupit sasitë e nevojshme. Mungesa e çdo njërit prej këtyre përbërësve në organizëm mund të dëmtojë funksionimin optimal të proçeseve metabolike.  Një dietë e pasur me fruta, perime, drithëra, produkte bulmeti dhe konsumi i peshkut janë burimet natyrore prej nga trupi furnizohet me këto përbërës esencial.

Cili është avantazhi i tabletave DEPO?

Nga një dietë e pabalancuar, sasia e vitaminave, mineraleve dhe elementëve gjurmë është shpeshherë nën atë optimale. Për më tepër, disa vitamina dhe minerale, ku përfshihen dhe vitaminat e tretshme në ujë si vitamina C, B1, B2 dhe B6 mund të ruhen për një kohë të shkurtër nga organizmi.
Sasitë e tepërta të vitaminës C të marra menjëherë mund të ekskretohen nga trupi të papërdorura, duke bërë që të mos jenë në dispozicion të trupit atëherë kur organizmi ka nevoja të rritura. Kjo është pikërisht koha kur trupi ka nevojë më shumë për nutrientë për të mirëmbajtur mekanizmat mbrojtës të qelizave.

Formulimi është i tillë që tabletat të shërbejnë si një formë ruajtëse (depo) e nutrientëve në organizëm ku nutrientët çlirohen me kalimin e orëve duke e furnizuar trupin për një kohë më të gjatë.

E veçanta rreth formulimit

Personat që përballen me lodhje fizike apo stres në pune kanë nevoja të ndryshme për nutrientë. Formulimi i tabletave DoppelHerz® A-Z Depot është bërë duke studiuar këto grupe individësh. Nutrientë të caktuar si vitamina C, vitamina E dhe vitaminat B janë përshtatur me nevojat specifike të ndryshuara të organizmit.
Tabletat e Doppelherz® përmbajnë gjithashtu, Luteinë, një karrotenoid (‘carotenoid’) që ka rol kyç në shëndetin e syve.

Përdorimi

1 tabletë pas një vakti ushqimor

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

40

Sasitë e marra me dozën ditore (= 1 tabletë):
[table “” not found /]

Të gjithë përbërësit:
Fillers cellulose, isomalt and hydroxypropylmethyl cellulose, dicalcium phosphate, L-ascorbic acid, magnesium, release agents edible fatty acids, magnesium salts of fatty acids, talc and silica, modified starch, nicotinamide, dl-alpha-tocopheryl acetate, zinc sulfate, calcium D-pantothenate, colorants, titanium dioxide and iron oxides and iron hydroxides, iron sulfate, pyridoxine hydrochloride, thiamin mononitrate, riboflavin, corn starch, copper sulfate, coating agent hydroxypropyl cellulose, calcium, lutein from marigold, vegetable oils (coconut, palm) in varying proportions, glucose syrup, retinyl acetate, Pteroylmonoglutaminsäure, D-biotin, potassium iodide, chromium (III ) -Chlordid, sodium, sodium selenite, phytomenadione, cholecalciferol, cyanocobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “DoppelHerz – A-Z Depot”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART