- 15%

Doppel Herz – Hair Intensive

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,300 Lekë.Current price is: 1,105 Lekë.

Vitamina për flokë të shëndetshëm.

 • Biotina + zink ndihmojnë në mirëmbajtjen e flokëve.
 • Bakri përforcon ngjyrën normale të flokëve.
 • Plus L-methionine, L-cysteine dhe bisht kali.

Përshkrimi i Produktit

Vitamina për flokë të shëndetshëm.

Moria e trajtimeve të cilave i nënshtrohen flokët tonë si krehjet, lyerjet, tharja, ekspozimi ndaj diellit, ujit me kripe dhe klorit shkakton dëmtime serioze të flokëve.

Në mënyrë që rrënja e flokëve të kryejë funksionet normale të riprodhimit të qelizave ajo ka nevojë për shumë nutrientë të cilët gjenden në DoppelHerz Hair Activ.

 • Biotina dhe zinku ndihmojnë në mirëmbajtjen e flokëve të shëndetshëm.
 • Bakri mbështet pigmentimin normal të flokëve (ngjyrën).
 • Acidi folik në kombinim me vitaminën B12 mbështet ndarjen qelizore.
 • Vitamina B1, vitamina B2 dhe acidi pantotenik kontribuojnë në metabolizimin normal energjitik.
 • Vitamina B6 është e domosdoshme për sintezën e aminoacidit cisteinë. Elementi gjurmë molybdenum kontribuon në metabolizimin e aminoacideve që përmbajnë squfur. L-Cisteina është një aminoacid që përmban squfur dhe që gjendet kryesisht në proteinat fibroze (keratinë) në flokë dhe thonj. Keratina i jep flokëve dhe thonjve fortësi.
 • L-metionina është gjithashtu një aminoacid që përmban squfur. Meqë trupi i njeriut nuk është i aftë ta prodhoj vetë këtë aminoacid ai duhet të merret me anë të ushqimit apo shtesave ushqimore.
  Metionina përdoret në formimin e cisteinës.
 • Bishtkali (Equisetum arvense) është një nga bimët më të vjetra në botë. Që në lashtësi Arabët dhe Grekët i kanë vlerësuar efektet e kësaj bime në trupin e njeriut. Në Azi Bishtkali kultivohet si perime. Karakteristikë e bishtkalit janë kristalet e vogla të silicës, të cilë përforcojnë muret qelizore.

Doza e rekomanduar

1 kapsulë në ditë.

Firma

DoppelHerz

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Sasitë e marra me dozën ditore (= 1 kapsulë):
[table “” not found /]

Të gjithë përbërësit:
Dicalcium phosphate, L-Methioin, gelatin (cattle), L-cysteine, horsetail, magnesium salts of fatty acids and silica, calcium D-pantothenate, zinc carbonate, titanium dioxide, pyridoxine hydrochloride. Riboflavin, thiamine hydrochloride, copper, D-biotin, Pteroylmonoglutaminsäure, sodium, cyanocobalamin.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.6
  vlerësime
 • 5 Yje
  60%
  4 Yje
  40%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Doppel Herz – Hair Intensive
 • .

  Produkt shume i mire. T’i rrit sh shpejte floket. 😊

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART