Dompe – Xamamina Bambini

837 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Dompe – Xamamina Bambini

Xamamina përmban substancën aktive dimenhidrinat që i përket kategorisë së medikamenteve anti-emetike (kundër të vjellave). Xamamina përdoret për sëmundjen e detit, aeroplanit, makinave dhe trenave.

Kontaktoni mjekun tuaj nëse nuk vëreni ndonjë përmirësim ose nëse vëreni përkeqësim të simptomave pas një periudhe të shkurtër trajtimi. Mos e merrni Xamamina nëse jeni alergjik ndaj dimenhidrinatit, antihistamineve të tjerë ose ndonjë prej përbërësve të tjerë. Gjithashtu mos e konsumoni në rast të shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Xamamina është ideuar për fëmijët mbi 2 vjeç.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 kapsulë  gjysmë ore para udhëtimit; nëse është e nevojshme përsëritni dozën pas 3-4 orësh, maksimumi 4 kapsula në 24 orë.

Firma

Dompe

Mosha

Fëmijë

Forma

Kapsula

Sasia

6

– The active ingredient is dimenhydrinate. One soft capsule contains: 50 mg of dimenhydrinate.
– The other ingredients are: macrogol 400. Capsule shell: gelatin; partially dehydrated liquid sorbitol; ethyl sodium-parahydroxybenzoate (E215); propyl sodium parahydroxybenzoate (E 217).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dompe – Xamamina Bambini”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART