Dermovitamina – Krem kundër kruarjeve

900 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Kremi i indikuar për të luftuar dhe lehtësuar llojet e ndryshme të kruajtjes bazuar në Calmilene me ekstrakte të tërshërës, Vitaminë E dhe bisabolol.

Zvogëlon kruajtjen që shoqërohet me: ekzemë, psoriasis, skuqje, sëmundje ekzantematoze, pezmatime dhe dermatit atopik, lëkurë të thatë ose të dehidruar, eritema, alergji ose pickime nga insektet.

Formon një film mbrojtës në sipërfaqen e lëkurës dhe falë veprimit të tij zbutës dhe hidratues është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, subjekte që vuajnë nga alergjitë e lëkurës dhe fëmijët nga mosha 4 vjeç. Përmban principe aktive zbutëse, vajra vegjetal dhe vitaminë E me përqendrim të lartë. Përmban gjithashtu Calmilene e cila formon një film mbrojtës në sipërfaqen e lëkurës duke zbutur simptomat e kruajtjes dhe duke dhënë lehtësim të menjëhershëm edhe në rastet e lëkurës veçanërisht të thatë, të dehidratuar dhe të skuqur.

Nuk përmban kortizon, paraben, parfume. E testuar për Nikel.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në zonën e interesuar 2-3 herë në ditë.

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Aqua; olus oil; caprylic/capric triglyceride; glycerin; cetearyl alcohol; steareth-2; tocopheryl acetate; steareth-21; panthenol bisabolol; hydroxyphenyl propamidobenzoic acid; polyperfluoroethoxymethoxy difluoroethyl peg phosphate; dimethicone; butylene glycol; pentylene glycol; xanthan gum; lecithin; tocopherol ascorbyl palmitate; citric acid; benzyl alcohol; dehydroacetic acid; sodium phytate; sodium hydroxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermovitamina – Krem kundër kruarjeve”

LART