- 50%

Dermedic – Sunbrella mbrojtës për lëkura normale – të thata (SPF 50+)

Original price was: 3,350 Lekë.Current price is: 1,675 Lekë.

(Sun protection cream dry and normal skin)

Përshkrimi i Produktit

Dermedic Sunbrella mbrojtës për lëkura normale – të thata (SPF 50+)

Kremi për mbrojtjen ndaj diellit SPF 50+ UV+IR+VL është projektuar për mbrojtjen nga dielli të lëkurës së ndjeshme, të thatë dhe normale.

Siguron një nivel të përshtatshëm hidratimi (ekstrakti i algave, një kompleks elementësh) dhe mbron ADN-në e qelizave të lëkurës.

Ai përmban një mekanizëm mbrojtës me spektër të gjerë që përfshin shpërndarjen dhe reflektimin e dritës së diellit, thithjen e energjisë diellore dhe neutralizimin e efekteve të rrezatimit të dukshëm dhe infra të kuqe.

Sistemi i ri i filtrave së bashku me Physavie® siguron mbrojtje efektive dhe afatgjatë kundër rrezatimit UV, VL dhe IR. Ndihmon në parandalimin e përgjigjes imune të lëkurës ndaj dritës së diellit, e njohur si imunosupresion.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë 15 minuta para eskpozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Thermal Water, UVA and UVB Filter Complex + Physavie® (Advanced
Protection System UV+VL+IR), Zinc PCA, Manganese PCA, Calcium PCA, Allantoin, Glycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Sunbrella mbrojtës për lëkura normale – të thata (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART