- 50%

Dermedic – Sunbrella Baby Sun Protection Cream (SPF 50)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,250 Lekë.Current price is: 1,125 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermedic – Sunbrella Baby Sun Protection Cream (SPF 50)

Kremi i Dermedic Sunbrella Baby me SPF 50 ofron mbrojtje të lartë ndaj diellit specifikisht për foshnja të porsalindura dhe fëmijë të vegjël.

Për lëkurë delikate. Përmban një kompleks të veçantë filtrash mineral, të sigurt për lëkurën delikate të fëmijëve.

 • Mbrojtje efektive kundër rrezeve të dëmshme UVA dhe UVB tek fëmijët dhe foshnjat që në muajin e parë të lindjes.
 • Përmban një kompleks të veçantë filtrash mineral që janë të sigurt për lëkurën e ndjeshme të foshnjave dhe formojnë një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës që parandalon depërtimin e rrezeve UV.
 • Kremi përshpejton rigjenerimin e epidermës. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme të fytyrës dhe trupit të fëmijëve dhe foshnjave.
 • Hidraton intensivisht dhe qetëson lëkurën. Hipoalergjik, rezistent ndaj ujit dhe me përmbatje të ujit termal.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mënyrë të njëtrajtshme në lëkurën e fytyrës së fëmijës të paktën 15 minuta para se të ekspozohet në diell. Riaplikojeni shpesh pas larjes. I përshtatshëm për fëmijë dhe bebe që në muajin e parë të jetës.

Firma

Dermedic

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Acqua-proVita D3, Linseed Oil, Shea Butter, Zinc Oxide

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Dermedic – Sunbrella Baby Sun Protection Cream (SPF 50)
 • Desarta S. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire por vetem se nuk perhapet shume lehte. Per ato qe nuk iu rrine femijet gjate aplikimit do te sugjeroja te merrnin ate ne forme qumeshti.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART