- 15%

Dermedic – Sunbrella Baby spray mbrojtës ndaj diellit (SPF 50+)

3,698 Lekë 4,350 Lekë

(Baby Sun protection milk in spray)

Për bebet dhe fëmijët mbi 6 muaj.

Përshkrimi i Produktit

Qumësht me sistem mbrojtës në 4 nivele kundër rrezeve UVA, UVB, VL dhe IR, e formuluar specifikisht për mbrojtjen e lëkurës delikate të fëmijës.

 • Ofron një mbrojtje të lartë, efektive dhe që zgjat kundër rrezeve UVA, UVB, VL dhe IR radiation – SPF 50+
 • Parandalon fotodermatozën, djegiet nga dielli dhe diskolorimet
 • Mbron ADN e qelizave të lëkurës
 • Përmban një përbërës prekursor të vitaminës D, e cila nën influencën e rrezatimit UV konvertohet në vitaminë D3
 • Përmirëson balancën e ujit në epidermë dhe e forcon atë
 • Zbut irritimet
 • Fotostabël dhe rezistent ndaj ujit
 • Tolerohet në mënyrë perfekte nga lëkura e ndjeshme e fëmijëve
 • Nuk përmban ngjyrues
 • Formulë jo e ngjitshme
 • Hipoalergjik
 • E testuar klinikisht

Përbërësit aktivë: kompleks i filtrave minerale dhe kimike UVA + UVB + VL + IR, Aqua-proVita D3, Vitaminë C dhe E, Glicerinë, D-Panthenol

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni para perdorimit. Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë 15 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Dermedic

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me spray

Sasia

150ml

SPF

50+

Përbërësit
Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin (gliceryna), Titanium Diaide, Alumina, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, imethyibentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer, Bis-Ethylhexylonypherd etroychenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Glucoside Ceby Aicohol, Stearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Methylene We-Berotriazoly Tetramethylbutylphenol (nano), Decyl Glucoside, Propylene Gycal karthan Gum, Panthenol (pantenol), Physalis Angulata Extract, Caprylic/Capric Triglycerice ororerol DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamate, Butylene Giycol Pertum, PEG-8, AScorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Benzyl Salicylate Buyychenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Sunbrella Baby spray mbrojtës ndaj diellit (SPF 50+)”

LART

×