- 30%

Dermedic – Special Protecting Face Cream (SPF 15)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,050 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermedic Special Protecting Face Cream (SPF 15)

Ky krem mbrojtës i fytyrës që nga dita e parë lindjes është një produkt i krijuar për kujdesin e fëmijëve dhe foshnjave me probleme të thatësisë së tepërt të lëkurës, dermatit atopik dhe tendencës ndaj alergjive ose psoriazës.

Rekomandohet veçanërisht për ditët e ftohta, ky krem formon një barrierë mbrojtëse për lëkurën delikate të fëmijës për shkak të pranisë së vajit të linit.

Betaina dhe glicerina sigurojnë nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës. Mbron nga rrezatimi UVA dhe UVB (filtrat mineralë të përdorur në krem nuk depërtojnë në lëkurën delikate të fëmijës, duke krijuar një barrierë mbrojtëse në sipërfaqen e tij, duke ndaluar dhe reflektuar rrezet UV).

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni butësisht në lëkurën e fytyrës, lëreni derisa të përthithet.

Përsëriteni aplikimin disa herë në ditë.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

15

Thermal Water, Linseed Oil containing
unsaturated essential fatty acids: Omega-3, Omega-6, Omega-9, Mineral Filters, Mineral Oil, Olive Oil, Allantoin, D-panthenol, Vitamin E, Glycerin, Betaine, Shea Butter

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Special Protecting Face Cream (SPF 15)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART