- 30%

Dermedic – Normacne Ultra-Moisturizing Soothing Cream

Original price was: 3,300 Lekë.Current price is: 2,310 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermedic – Normacne Ultra-Moisturizing Soothing Cream

Lëkura e ndjeshme ndaj akneve është zakonisht një problem i cili na shqetëson të gjithëve. Simptomat e akneve përfshijnë pikat e zeza, si dhe shpërthimet e njohura të tyre. Shpërthimet e akneve më së shpeshti shkaktohen nga prodhimi i tepërt i sebumit. Normacne Ultra-Moisturizing Soothing Cream hidraton më së miri lëkurën.

Karakteristikat :

 • zvogëlon shpërthimet inflamatore të akneve
 • ngushton poret e zmadhuara
 • minimizon njollën e akneve
 • sjell ndjenjë të menjëhershme të zbutjes së irritimit
 • hidraton intensivisht
 • përmirëson elasticitetin dhe gjendjen e lëkurës
 • forcon barrierën natyrore të epidermës
 • jo komedogjenike
 • hipoalergjike
 • testuar klinikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një shtresë të barabartë të kremit në fytyrë, qafë dhe dekolte, lëreni të absorbohet. Rekomandohet si kujdes shtesë i lëkurës gjatë trajtimeve retinoidike ose antibiotike.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

thermal water, NiacestreTM complex (Niacinamide, Hyaluronic acid, EFA esters), Phytosqualane-squalane, Betaine, Glycerine + DubDiol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Normacne Ultra-Moisturizing Soothing Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART