- 15%

Dermedic – Normacne Therapy H2O2

1,233 Lekë 1,450 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dermedic – Normacne Therapy H2O2

Trajtimi i akneve

 • Ka efekt antibakterial
 • Qetëson inflamacionet dhe rigjeneron epidermën
 • Redukton madhësinë dhe numrin e lezioneve të akneve
 • Përshpejton shërimin e lezioneve të akneve
 • Redukton dukshëm ndryshimet inflamatore të akneve pas aplikimit të parë
 • Pastron poret e bllokuara, rregullon prodhimin e sebumit
 • Eliminon njollosjet e lëkurës nga aknet dhe parandalon formimin e tyre
 • Rikthen ekuilibrin në mikrobiomën e epidermës lokale të ndryshuar
 • Jo-komedogjene
 • Testuar dermatologjikisht

Përbërësit aktivë: Acid salicilik, Peroksid hidrogjeni, acid laktobionik, D-Panthenol

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni lokalisht në lëkurën e prekur nga aknet dhe lëreni derisa të thithet. Përdoreni në lëkurë të pastër dhe të thatë disa herë në ditë. Mos e përdorni gjatë banjos së diellit.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

15gr

Salicylic acid, Hydrogen peroxide, lactobionic acid, D-Panthenol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Normacne Therapy H2O2”

LART

×