- 30%

Dermedic – Melumin Serum kundër njollave

Original price was: 4,500 Lekë.Current price is: 3,150 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermedic Melumin Serum kunder njollave

Ky serum depigmentues i cili korrigjon tonin e pabarabartë të lëkurës është një përkujdesje inovative, e përqendruar për lëkurën që redukton hiperpigmentimin deri në 68%* në të gjitha fazat e formimit të saj.

Kompleksi i patentuar Melumin TristageTM përmban NIACINAMID me veprim sinergjik, vitaminë C të kapsuluar në liposome, Arbutin dhe Lightderm® – përbërës aktivë modernë që reduktojnë aktivitetin e tirozinazës dhe transportin e melaninës në qelizat epidermale.

Dy forma të vitaminës C neutralizojnë radikalet e lira dhe, si rezultat, mbrojnë lëkurën nga shenjat e plakjes. Përveç kësaj, ato stimulojnë formimin e fibrave të kolagjenit, duke përshpejtuar rigjenerimin. Acidi askorbik lehtëson çngjyrosjen, qetëson skuqjen dhe mbyll kapilarët e lëkurës. Lëkura zbutet dhe hidratohet menjëherë pas aplikimit.

Indikacionet: hiperpigmentim i tipeve të ndryshme, duke përfshirë shenjat pas diellit dhe pas akneve, njollat, toni i pabarabartë i lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni produktin në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe lëreni të përthithet.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Melumin Serum kundër njollave”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART