- 20%

Dermedic – Linum Emolient Plus Eczema Hair Shampoo

1,296 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Dermedic – Linum Emolient Plus Eczema Hair Shampoo

Shampoja Dermedic Linum Emolient Plus Eczema është një shampo qetësuese që lan dhe pastron në mënyrë efektive flokët dhe lëkurën e ndjeshme të kokës dhe ndjesinë e kruajtjes, ndërkohë që  hidraton skalpin intensivisht dhe rikthen bukurinë e saj natyrale. Rekomandohet për lëkurë të thatë, shumë të thatë, atopike dhe të prirur ndaj alergjive.

Lëkura e thatë karakterizohet nga një përqendrim i ulët i faktorëve natyralë hidratues, çrregullime të metabolizmit të lipideve epidermale dhe çrregullime të gjëndrave dhjamore. Kjo e bën epidermën të ashpër, çon në hiperkeratozë dhe shpesh shkakton një ndjenjë të vazhdueshme kruajtjeje. Lëkura e thatë shpesh lidhet me dermatitin atopik – një sëmundje kronike që shkakton kruajtje të tepruar.

Gama e dermokozmetikëve Linum Emolient nga Dermedic, përbën një linjë të plotë të produkteve zbutëse të rekomanduara për trajtimin e lëkurës shumë të thatë dhe alergjike, veçanërisht të lëkurës që vuan nga dermatiti atopik. Komponenti kryesor i të gjithë linjës së produkteve është vaji i linit, i cili ka veti anti-inflamatore, qetësuese dhe kundër kruajtjes. Përshpejton rigjenerimin e epidermës dhe dermës, pengon rritjen e baktereve dhe lehtëson trajtimin e plagëve.

Karakteristikat:

 • Lan flokët dhe pastron butësisht  lëkurën e kokës
 • Me efekt qetësues
 • Hidraton intensivisht
 • Produkt hipoalergjik

Shampoja është e përshtatshme për skalpin e ndjeshëm, skalpin normal dhe lëkurën e kokës me kruajtje të vazhdueshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme të shampos në flokë të lagur. Shkumëzojini dhe shpëlajeni flokët tërësisht.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Flaxseed oil containing unsaturated fatty acids: Omega 3, Omega 6, Omega 9, Betaine, D-Panthenol, anti-pruritic and delicate washing agents

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Linum Emolient Plus Eczema Hair Shampoo”

LART