- 30%

Dermedic – Hydrain3 Deep Moisturizing Cream (SPF 15)

Original price was: 3,700 Lekë.Current price is: 2,590 Lekë.

Krem hidratues me SPF 15 për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrimi i Produktit

Dermedic Hydrain3 Deep Moisturizing Cream (SPF 15)

Po kërkoni një krem që jep hidratim intensiv, mbrojtje nga dielli dhe ushqen lëkurën tuaj? Mos kërkoni më larg se kremi Dermedic Hydrain3 Hialuro SPF. Një përqendrim i lartë i acidit hialuronik siguron hidratim intensiv të lëkurës tuaj, duke rivendosur aftësinë e saj natyrale për të mbajtur hidratimin dhe duke reduktuar humbjen e ujit trans-epidermal. Kremi gjithashtu përmban filtra UVA + UVB që mbrojnë nga spektri i plotë i rrezeve të diellit, duke parandaluar dëmtimin e lëkurës dhe plakjen e parakohshme të shkaktuar nga ekspozimi në diell.

Përbërësit aktiv

 • Kompleksi Aqualare –  4 forma të acidit hialuronik, hidraton thellësisht
 • Ujë termal

Benefitet e përdorimit

 • Rikthen aftësinë natyrale të lëkurës për të mbajtur hidratimin dhe redukton TEWL
 • Ndihmon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës
 • Mbron nga faktorët e jashtëm të mjedisit dhe radikalet e lira
 • Përmban filtra UVA + UVB (SPF15) + VL + IR për mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë
 • Parandalon plakjen e lëkurës dhe rikthen qëndrueshmërinë dhe butësinë
 • Hipoalergjike, jo komedogjenike
 • I testuar klinikisht
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, të thatë dhe të dehidratuar

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një shtresë të njëtrajtshme të kremit në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Firma

Dermedic

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

15

AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, HOMOSALATE, HYDROGENATED POLYDECENE, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, XANTHAN GUM, PROPYLENE CARBONATE, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PROPANEDIOL, PVP, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, HYALURONIC ACID, BENZYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, RASPBERRY KETONE, PSEUDOALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, PROLINE, ALANINE, SERINE, SODIUM PHOSPHATE, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLYL GLYCOL, TREHALOSE, ALLANTOIN, ETHYL LINOLENATE, ETHYL LINOLEATE, ETHYL OLEATE, ETHYL PALMITATE, ETHYL STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHYSALIS ANGULATA EXTRACT, TOCOPHEROL, STEARIC ACID, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL(NANO), DECYL GLUCOSIDE, PROPYLENE GLYCOL, ARGININE, DIETHYLHEXYL SYRINGYLIDENEMALONATE, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermedic – Hydrain3 Deep Moisturizing Cream (SPF 15)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART