- 20%

Dermastir – Twister Refill Eye&Lip Contour

Original price was: 4,060 Lekë.Current price is: 3,248 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermastir Twister Refill Eye&Lip Contour

Një serum i fuqishëm kundër plakjes që përmban ekstraktin natyral dhe të purifikuar të Padina Pavonica.

Kjo algë kafe është vërtetuar se ka efekt kundër ndotjes, prandaj mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe përmirëson rezistencën dhe forcën e saj. Ekstrakti natyral i Padina Pavonica i përmbajtur në Dermastir Twister për konturin e syve dhe buzëve, siguron një barrierë mbrojtëse kundër radikaleve të lira dhe hidraton zonën delikate në të njëjtën kohë.

Përbërësit

C12-C15 Alkyl Benzoate – Ky emolient e lë lëkurën të lëmuar dhe jo të yndyrshme në aplikim.

Padina Pavonica – Një përbërës aktiv jashtëzakonisht i fuqishëm kundër plakjes. Kjo algë kafe prodhon substanca që veprojnë drejtpërdrejt në glukozaminoglikanet, ose GAG, që gjenden në epidermë. Përqendrimi i GAG-ve zvogëlohet me kalimin e moshës, duke shkaktuar hollimin dhe tharjen e epidermës, e për rrjedhojë shfaqjen e rrudhave. Kur aplikohet në sipërfaqen e epidermës, Padina Pavonica përmirëson strukturën dhe ndihmon lëkurën të bëhet më e fortë, duke i bërë rrudhat më pak të dukshme.

Methyl Methacrylate Crosspolymer – Këto grimca ultra të imta, të zbrazëta, sferike kanë një kapacitet të jashtëzakonshëm për thithjen e ujit ose vajit, duke i dhënë formulimit një prekje të thatë.

 • Serum monodozë
 • Veprim kundër plakjes
 • Ekstrakt natyral nga Padina Pavonica (alga kafe)
 • Mbrojtje natyrale kundër radikaleve të lira
 • Trajton qeskat e syve dhe rrathët e zinj

Udhëzime mbi përdorimin 

Rrotulloni pjesën e sipërme  në mënyrë që ta hapni kapsulën.

Më pas aplikojeni serumin në konturin e syve dhe buzëve. Serumi mund të përdoret si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Sasia

30

Forma

Kapsula

CYCLOPENTASILOXANE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, MYCROCRYSTALLINE WAX, CYCLOHEXASILOXANE, PADINA PAVONICA THALLUS EXTRACT.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Twister Refill Eye&Lip Contour”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART