- 20%

Dermastir – Post-Op Bio-cellular Retexturizing Face Mask

Original price was: 1,750 Lekë.Current price is: 1,400 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Dermastir – Post-Op Bio-cellular Retexturizing Face Mask

Maska bio-qelizore riteksturuese e fytyrës Dermastir stimulon prodhimin e kolagjenit dhe është jashtëzakonisht efikase pas çdo lloj procedure estetike (botox, lazer, filler etj). Laboratorët Alta Care zbatojnë bioteknologjinë më të fundit për të prodhuar maskën e fytyrës Dermastir Bio-Cellular Retexturizing. Kjo maskë është një pajisje mjekësore monodozë, e krijuar nga fermentimi i mikroorganizmave, gjë që e veçon atë nga të gjitha maskat e tjera të prodhuara përmes proceseve mekanike të prodhimit.

Formula e saj përmban:

 • Pentapeptide-4: Zvogëlon mavijosjet pas operacionit
 • Acid Hialuronik: Hidratues + Riteksturues
 • Diazolidinil Urea: Hidratues + Antioksidant
 • Bisabolol: Anti-inflamator
 • Tocopherol: Antioksidant

Përfitimet kryesore:

 • Produkt për kujdesin e lëkurës pas operacionit.
 • Barrierë hidratuese mbrojtëse
 • Stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Frenon enzimat që shpërbëjnë acidin hialuronik, elastinën dhe kolagjenin në lëkurë
 • Pas lazerit
 • Pas botoksit
 • Pas peeling
 • Pas fillerave
 • Pas trajtimit kundër rrudhave
 • Redukton temperaturën e lëkurës
 • Ngjitet në fytyrë si një lëkurë e dytë

Udhëzime mbi përdorimin

Hiqni 2 shtresat e jashtme të maskës. Aplikojeni maskën në një fytyrë të pastruar dhe të thatë. Lëreni maskën të veprojë për 30-45 minuta. Më pas hiqeni maskën dhe masazhoni serumin. Mos e shpëlani.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 x 30ml

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, DIAZOLIDINYL UREA, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, HYALURONIC ACID, CETYL-PG HYDROXYETHYL PALMITAMIDE, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-4.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Post-Op Bio-cellular Retexturizing Face Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART