- 20%

Dermastir – Post-Op Bio-Cellular Face Mask – Whitening

1,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dermastir – Post-Op Bio-Cellular Face Mask – Whitening

Maska zbardhuese e fytyrës e Dermastir është një trajtim mjekësor monodozë e përshtatshme pas ndërhyrjeve estetike, që përmban acid Ellagic, i famshëm për vetitë e tij ndriçuese. Laboratorët Alta Care përdorin bioteknologjinë për të prodhuar maskën e fytyrës Whitening Bio-Cellular. Kjo formulë është specifike pasi përmban Acid Ellagic, një antioksidant polifenol natyral ekzistues, që ka veti ndriçuese. Hiperpigmentimi, njollat ​​e errëta dhe melasamat reduktohen dhe trajtohen nga kombinimi i Acidit Ellagic dhe Glicyrhizate – të dyja efektive në proceset e zbardhjes së lëkurës.

Formula e saj përmban:

 • Glicyrhizate Dipotassium: Zbardhues
 • Acidi Ellagic: Antioksidant + zbardhues
 • Tocopherol Vitamina E: Antioksidant
 • Acidi Hialuronik: Hidratues + Riteksturues
 • Urea Diazolidinil: Hidratues

Maska e fytyrës Dermastir Bio-Cellular Whitening rekomandohet pas llojeve të ndryshme të procedurave estetike zbardhuese dhe anti-pigmentuese.

Përfitimet kryesore:

 • Produkt për kujdesin e lëkurës pas ndërhyrjeve
 • Pajisje mjekësore monodozë
 • Barrierë hidratuese mbrojtëse
 • Trajton të gjitha format e pigmentimit
 • Trajton melasamën
 • E lë lëkurën të shndritshme dhe rrezatuese
 • Përdoret për zbardhjen e përgjithshme të lëkurës
 • Stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Redukton temperaturën e lëkurës
 • Ngjitet në fytyrë si lëkurë e dytë

Udhëzime mbi përdorimin

Hiqni 2 shtresat e jashtme të maskës. Aplikojeni në një fytyrë të pastruar dhe të thatë. Lëreni maskën të veprojë për 30-45 minuta. Më pas hiqeni dhe masazhoni serumin. Mos e shpëlani me ujë.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

1 x 30ml

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, DIAZOLIDINYL UREA, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, HYALURONIC ACID, CETYL-PG HYDROXYETHYL PALMITAMIDE, ELLAGIC ACID.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Post-Op Bio-Cellular Face Mask – Whitening”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART