- 20%

Dermastir – Hydraceutic Cream

Original price was: 6,500 Lekë.Current price is: 5,200 Lekë.

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Dermastir – Hydraceutic Cream

Kremi Dermastir Hydraceutic është një produkt hidratues që ka veti mbrojtëse dhe antioksiduese, pasi krijon një barrierë mbrojtëse kundër radikalëve të lirë dhe faktorëve të jashtëm dëmtues. Formula unike ushqyese e Krem Hidraceutik Dermastir përmban përbërës të fuqishëm hidratues me një veprim antioksidant që mbron lëkurën nga thatësia dhe radikalet e lira përreth.

Barriera mbrojtëse e lëkurës forcohet dhe niveli i hidratimit rritet, falë përbërësve me veprim të shpejtë të kremit Dermastir Hydraceutic.

Formula e tij përmban:

 • Sorghum Bicolor Stalk Juice: Një përbërës thelbësor për forcimin dhe rikthimin e elasticitetit të lëkurës, si dhe për zvogëlimin e lëkurës së varur.
 • Vaji i farave (Jojoba): Plot me vitamina dhe antioksidantë dhe është i pasur me acide yndyrore Omega 6 dhe Omega 9. Ky përbërës mbart hidratimin thellë në lëkurë dhe balancon lëkurën e yndyrshme dhe të thatë.
 • Vaj Avokado: Ushqen dhe hidraton lëkurën. Antioksidantët dhe vitaminat në vajin e avokados ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së thatë, të irrituar dhe të ashpër, të lidhur me kushtet e lëkurës së thatë.
 • Kafeina: Zvogëlon fryrjen dhe ënjtjen, duke ndihmuar në largimin e toksinave dhe zvogëlimin e njollave.

Veprimi i fuqishëm hidratues i kremit Hydraceutic garantohet nga ambalazhi ekskluziv i vazos me vakum pa ajër.

 • Ka veprim antioksidant
 • Ofrom hidratim të brendshëm dhe mbrojtje të jashtme të lëkurës epidermale
 • Lëkura bëhet më e njëtrajtshme dhe e ndritshme
 • Paketim pa ajër

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin Hydraceutic me lëvizje të lehta masazhuese në fytyrë.

Shmangni zonën e konturit të syve. Aplikojeni kremin dy herë në ditë nëse është e mundur.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

AQUA (WATER), HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SORBITOL, ISOHEXADECANE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, CAFFEINE, SORGHUM BICOLOR STALK JUICE, UREA, PANTHENOL, SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, BHT, BENZYL ALCOHOL, DIAZOLIDINYL UREA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Hydraceutic Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART