- 20%

Dermastir – Hyaluronic Post-Op Mask Eye Lip Contour

Original price was: 690 Lekë.Current price is: 552 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Dermastir – Hyaluronic Post-Op Mask Eye Lip Contour

Maska Hyaluronic e Konturit të syve dhe buzëve nga Dermastir është krijuar posaçërisht për të formuar një shtresë mbrojtëse në konturin e ndjeshëm të syve, duke stimuluar edhe prodhimin e kolagjenit në të njëjtën kohë. Laboratorët Alta Care krijuan një maskë të përshtatshme për zonën më të ndjeshme dhe të brishtë të fytyrës – konturin e syve. Maska Hyaluronic Eye dhe Lip Contour krijohet nga fermentimi i mikroorganizmave dhe jo nga proceset mekanike. Maska e konturit të syve ka një veprim të fortë dekongjestionues dhe formon një barrierë mbrojtëse rreth konturit të syrit, e cila është e rëndësishme pas procedurave estetike.

Formula e saj përmban Acidin Hialuronik, i cili ruan nivelin e hidratimit të lëkurës, zvogëlon shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave, përshpejton shërimin e plagëve. Prodhimi i kolagjenit përshpejtohet dhe rrathët e errët ndriçohen, falë përthithjes së lartë të përbërësve – 50 herë më shumë se membrana e zakonshme e syrit.

Përfitimet kryesore:

 • Produkt për kujdesin e lëkurës pas operacionit
 • Pajisje mjekësore monodozë
 • Barrierë hidratuese mbrojtëse
 • Stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Pas trajtimeve me lazer
 • Pas operacionit të qeskës së syrit
 • Ruan trajtimin pas operacionit në sy
 • E përshtatshme pas çdo lloj operacioni në sy dhe buzë

Udhëzime mbi përdorimin

Hiqni shtresën e jashtme të maskës së konturit të syve dhe buzëve. Aplikojeni në konturin e syve ose buzëve të pastruar dhe të thatë. Lëreni maskën të veprojë për 15-20 minuta. Më pas hiqeni maskën dhe masazhoni serumin. Mos e shpëlani.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

Patch

Sasia

2 copë, 6ml

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, XANTHAN GUM, HYALURONIC ACID, TOCOPHEROL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, CETYL-PG HYDROXYETHYL PALMITAMIDE, HYDROLYZED SILK PG-PROPYL METHYLSILANEDIOL, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-4.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Hyaluronic Post-Op Mask Eye Lip Contour”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART