- 20%

Dermastir – Eye Contour Cream

(1 përshtypje mbi produktin)

6,496 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dermastir Eye Contour Cream

Kremi i konturit të syve dhe buzëve Dermastir është zgjidhja perfekte për shenjat e para të plakjes në këto zona. Kremi mbush linjat e imta, rrudhat rreth syve dhe konturin e buzëve gjithashtu redukton shfaqjen e linjave të mimikës dhe në të njëjtën kohë rinovon zonën delikate rreth syve.

 • Adenozina: rrit butësinë e lëkurës, redukton rrudhat e thella, stimulon proteinat, relakson linjat e mimikës, përmirëson qarkullimin e gjakut, riparon qelizat e dëmtuara, anti-inflamator.
 • Kolagjeni: përmirëson butësinë, elasticitetin, hidratimin. Efekt kundër rrudhave.
 • Palmitoyl Pentapeptid-4: përmirëson thellësinë, vrazhdësinë, vëllimin dhe dendësinë e rrudhave, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe glikozaminoglikaneve.
 • 11 Fitoekstrakte: veti antioksiduese, depigmentuese, hidratuese, ndriçuese, shëruese të plagëve.
 • Hialuronati i Sodiumit:  përmirëson lagështinë dhe forcon barrieren e lëkurës, zbutjen e rrudhave, hidratimin dhe zbutjen e linjave të holla.
 • Skualeni: zbutës natyral, mbron nga djegiet nga dielli, antioksidant, parandalon njollat e moshës, nxit rritjen e qelizave. Veprim anti-bakterial.

Formula e avancuar e kremit të konturit të syve Dermastir mbrohet nga paketimi inovativ pa ajër, i cili jo vetëm mbron përbërësit brenda, por gjithashtu siguron qëndrueshmërinë e nivelit të pH.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin për konturimin e syve dhe buzëve çdo ditë. Mund ta aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ju mund ta përdorni produktin edhe pas një procedure.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator

Sasia

35ml

AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, NIACINAMIDE, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, HYDROGENATED DIDECENE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, 1,2-HEXANEDIOL, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, BETAINE, CETEARYL OLIVATE, PHELLINUS LINTEUS EXTRACT, POLYSORBATE 60, SODIUM POLYACRYLATE, SORBITAN OLIVATE, PHENOXYETHANOL, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, PIPER METHYSTICUM LEAF/ROOT/STEM EXTRACT, PORTULACA OLERACEA EXTRACT, PUERARIA THUNBERGIANA ROOT EXTRACT, CNIDIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, PAEONIA LACTIFLORA ROOT EXTRACT, SOLUBLE COLLAGEN, PARFUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, ADENOSINE, DISODIUM EDTA, BISABOLOL, HYDROGENATED LECITHIN, SODIUM HYALURONATE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, XANTHAN GUM, DICAPRYLYL CARBONATE, SUCROSE DISTEARATE, CERAMIDE 3, FOLIC ACID, CHOLESTEROL, RAFFINOSE, TROMETHAMINE, PALMITOYL PENTAPEPTIDE-4, PANTHENOL.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Dermastir – Eye Contour Cream
 • Roland D.

  Produkti eshte perfekt

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART