- 20%

Dermastir – Dropper Diamond Peptides

6,480 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Dermastir – Dropper Diamond Peptides

Serumi inovativ Dermastir Dropper Diamond nga Alta Care Laboratoires është zhvilluar dhe prodhuar në format të madh 50 ml për lëkurë të njëtrajtshme dhe me shkëlqim. Dermastir Dropper Diamond Peptides i jep shkëlqim dhe ndriçim lëkurës dhe e lë atë të butë dhe të hidratuar. Dermastir Dropper Diamond Peptides ka një strukturë të dendur, të këndshme që nuk mund të përdoret dhe të merret nga një ampulë e vogël. Në një paketim të ri, serumi i dendur është i lehtë dhe praktik për t’u përdorur. Një teksturë e veçantë serumi, jo e yndyrshme përthithet me shpejtësi në lëkurë dhe mund të përdoret çdo ditë në rutinën e bukurisë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Përbërësit:

PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7: Rrit trashësinë e epidermës. Me kalimin e moshës, epiderma bëhet më e hollë dhe humbja transepidermale e ujit (TEWL) rritet. Peptidet indikohen kryesisht për t’u aplikuar çdo ditë për të përmirësuar dhe stimuluar rigjenerimin e qelizave epidermale. Me moshën, shkalla e rigjenerimit të qelizave zvogëlohet dhe shkakton hollimin e lëkurës. Peptidet nxisin rigjenerimin qelizor që është thelbësor për të parandaluar shenjat e plakjes.

EKSTRAKT I QELIZËS SË GJETHËS SË NYMPHEA COERULEA: Ekstrakti i qelizave të gjetheve të zambakut të ujit kryen funksionin e aktivizuesit të qelizave. Ekstrakti përmban qeliza staminale që lëvizin dhe kështu zgjojnë qelizat e lëkurës kur aplikohen lokalisht. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që të zgjohen qelizat e lëkurës jo vetëm për të përmirësuar reagimin e lëkurës ndaj trajtimit, por edhe për të nisur mekanizmin e brendshëm në lëkurë ndaj plakjes.  Qelizat staminale të Lotusit Blu kanë gjithashtu veti antioksidante që ngadalësojnë oksidimin e qelizave, luftojnë radikalet e lira dhe luftojnë glikacionin.

 • Më shumë densitet dhe viskozitet në krahasim me serumet e paraqitur në ampula.

 • Për shkak të densitetit dhe viskozitetit të lartë, Dermastir Dropper Diamond Peptides ka veti shumë të mira masazhuese.

 • Dermastir Dropper Diamond Peptides mund të përdoret për fytyrën dhe trupin.

 • Praktik dhe shumë i lehtë për t’u përdorur.

 • Ka një përthithje të shkëlqyer në lëkurë, nuk yndyros dhe është i lehtë dhe praktik për t’u përdorur.

 • Përqendrimi i lartë dhe veprimi sinergjik i përbërësve aktivë të Peptides Dermastir Dropper Diamond ofrojnë rezultate të menjëhershme të dukshme.

 • Dermastir Dermastir Diamond Peptides mund të përdoren në shtëpi në rutinën e përditshme të bukurisë dhe gjatë trajtimeve estetike.

 

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 2-3 pika të serumit me majën e gishtave në fytyrë dhe qafë. Mos e lani ose ta fshini serumin. Mund të përdoret si bazë makeup-i.

Firma

Dermastir

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

50ml

AQUA, GLYCERYL STEARATE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, CETEARETH-12, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-20, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, ISOHEXADECANE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETYL PALMITATE, POLYSORBATE 80, NYMPHAEA COERULEA LEAF CELL EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, SORBIC ACID, SORBITAN OLEATE, DIAMOND POWDER, SODIUM HYDROXIDE, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PENTYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 20, ALCOHOL, RETINYL PALMITATE, CARBOMER, SODIUM LACTATE, POTASSIUM PHOSPHATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, BHA, BHT, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, ASCORBYL PALMITATE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Dermastir – Dropper Diamond Peptides”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART