Denk – D3 Junior

1,735 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vitamina D është përgjegjëse për shumë procese në organizmin e njeriut. Kontribuon në zhvillimin normal të kockave dhe dhëmbëve, funksioneve të muskujve dhe në një sistem imunitar të shëndetshëm. Gjithashtu kjo vitaminë është e rëndësishme për absorbimin normal dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit nga organizmi – këto të fundit luajnë gjithashtu një rol të rëndësishëm në metabolizmin e kockave.

Rreth 80% e vitaminës D prodhohet në trup nga lëkura me ndihmën e rrezeve të diellit. 20% duhet të merret nëpërmjet ushqimit. Të porsalindurit në veçanti kanë një nevojë të shtuar për vitaminë D. Për shkak se qumështi i gjirit nuk përmban sasi të mjaftueshme të vitaminës D dhe lëkura delikate e fëmijëve nuk duhet të ekspozohet në mënyrë direkte në diell, suplementimi e vitaminë D është i dobishëm. D3 junior nga Denk është një suplement i përshtatur për nevojat e të porsalindurve dhe fëmijëve dhe plotëson nevojat ditore me vitaminë D.

 • E përshtatshme për të porsalindur dhe fëmijë nën 5 vjeç
 • 1 tabletë përmban 12,5 µg Cholecalciferol / 500 I.E. vitaminë D3

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë tretet në një lugë me ujë – luga i jepet fëmijës menjëherë. Preferohet në mes të vaktit

Firma

Denk Pharma

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta

Sasia

100

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitamin D312,5 µg250
DDR - Doza Ditore Referencë sipas legjislacionit europian, µg - microgram
Lista e përbërësve
Bulking agent mannitol, maize starch, release agent talc, bulking agent cross-linked carboxymethylcellulose, bulking agent gum arabic, sugar, stabiliser cellulose powder, release agent silicon dioxide, emulsifier polyethylene glycol, medium-chain triglycerides, antioxidant tocopherol-rich extracts, vegetable oil (SOYA), cholecalciferol
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Denk – D3 Junior”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART