Denk – Calcium Active

909 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Denk – Calcium Active

Kalciumi është një mineral thelbësor që është i përfshirë në shumë procese në trup. Rreth 99% e kalciumit në trup gjendet në kocka dhe dhëmbë. Si një element ndërtues i kockave, kalciumi është veçanërisht i rëndësishëm në fazën e rritjes, për gratë shtatzëna dhe nënat që ushqejnë me gji dhe për njerëzit e moshuar. Në rast të një diete të kufizuar ose vegane ose intolerancë ndaj laktozës, vëmendje e veçantë duhet t’i kushtohet marrjes së mjaftueshme të kalciumit. Një tabletë e tretshme Denk aktive me kalcium në ditë me një aromë freskuese portokalli ndihmon për të përmbushur kërkesën e rekomanduar të kalciumit.

Udhëzime mbi përdorimin

Shpërbëni 1 tabletë të tretshme në ditë në një gotë me ujë dhe pijeni.

Firma

Denk Pharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

20

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Calcium500 mg62,5
DDR - Doza Ditore Referencë, mg - miligram
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Denk – Calcium Active”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART