- 20%

Curasept – Xhel Paradontal (CHX 0.5% + Hamamelis)

840 Lekë

Xhel periodontal 0,5% klorheksidinë & Hamamelis

Përshkrimi i Produktit

Curasept Xhel Paradontal (CHX 0.5% + Hamamelis)

Xheli periodontal me 0,5% klorheksidinë dhe hamamelis është efektiv për trajtimin e inflamacionit të gingivave (mishrave të dhëmbëve), efekti astrigjent zvogëlon menjëherë hemoragjinë dhe zvogëlon edemën pas operacionit.

Veprim i dyfishtë në një produkt të vetëm: astringent dhe kundër krijimit të pllakës bakteriale në dhëmbët tuaj. Kundërshton në mënyrë efektive hemoragjinë, irritimin e gingivave dhe kalcifikimin e pllakave bakteriale.

Indikacionet:

 • Inflamacion i gingivave
 • Pas trajtimeve ortodontike
 • Pas ndërhyrjeve kirurgjikale

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohejeni  në gingiva, nuk eshte e nevojshme të shplahet.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Purified water, Propylene Glycol, Xylitol Hydroxyethylcellulose, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, PVP-VA Copolymer, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Metabisulfite, Ascorbic Acid, Zinc Citrate, Hamamelis Virginiana Extract, Aroma, Sodium Benzoate, Citric Acid, CL 47005, CI 42090

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Xhel Paradontal (CHX 0.5% + Hamamelis)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART