- 20%

Curasept – Xhel Paradontal (CHX 0.2% + Klorbutanol)

840 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Curasept Xhel Paradontal (CHX 0.2% + Klorbutanol)

Ndihmon në lehtësimin e menjëhershëm të dhimbjes gjatë procedurave komplekse kirurgjikale, lehtëson irritimin e mukozave, lufton mikroorganizmat që shkaktojnë infeksione orale dhe përshpejton shërimin. Falë komponentit PVP-VA, krijon një shtresë mbrojtëse në mishrat e dhëmbëve që mekanikisht përshpejton edhe më shumë shërimin.

Përbërësit aktivë

 • Klorheksidina vepron kundër formimit të pllakave, parandalon përhapjen e baktereve, vepron shpejt dhe ruan aktivitetin e saj për 8-12 orë.
 • Sistemi ADS® (Anti Discoloration System) prish dy mekanizmat kryesorë të pigmentimit dhe ndihmon në reduktimin e shfaqjes së tyre.
 • Klorobutanoli do të shkaktojë lehtësim të menjëhershëm të dhimbjes. Lehtëson dhimbjen falë vetive të tij anestezike, lehtëson irritimin, përshpejton procesin e shërimit, lufton infeksionin.
 • PVP-VA krijon një shtresë mbrojtëse në mishrat e dhëmbëve që mekanikisht përshpejton shërimin.

* Nuk përmban alkool ose SLS

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni xhelin dy herë në ditë pas higjienës normale orale, në zonat e prekura me ndihmën e një pambuku ose gishtit, mos e shpëlani. Për të rritur aktivitetin e sistemit ADS®, rekomandohet të mos pini duhan dhe mundësisht të kufizoni marrjen e ushqimeve me pigment (kafe, çaj) një orë pas trajtimit. Periudha e trajtimit mund të jetë maksimumi 14 ditë.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Purified Water, Propylene Glycol, Xylitol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, PVP-VA Copolymer, Chlorobutanol, Chlorhexidine Digluconate, Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Sodium Citrate, Aroma, Sodium Benzoate, Citric Acid, CI 17200

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Xhel Paradontal (CHX 0.2% + Klorbutanol)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART