- 20%

Curasept – Xhel Paradontal (CHX 1%)

Original price was: 1,050 Lekë.Current price is: 840 Lekë.

Xhel për luftimin e baktereve në gojë.

Përshkrimi i Produktit

Curasept – Xhel Paradontal me 1% klorheksidinë

Xhel Paradontal me 1% klorheksidinë është një trajtim për të lehtësuar simptomat e irritimit, në personat që mbajnë proteza ose pajisje ortodontike, në pacientët periodontalë dhe me implante. Falë pranisë së PVP VA Copolymer, formon një film mbrojtës në mishrat e dhëmbëve duke ndihmuar, me një veprim mekanik, të lehtësojë simptomat e shkaktuara nga irritimi i mukozës së gojës. Gjithashtu parandalon, me të njëjtin mekanizëm, formimin dhe depozitimin e pllakës dentare. Prania e 1% klorheksidinë  siguron një veprim efektiv antiseptik. Vepron menjëherë dhe nuk shkakton djegie.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël xheli, me gisht ose me një furçë dhëmbësh Curaprox jashtëzakonisht të butë, në mishrat e dhëmbëve, duke i masazhuar ato.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Purified water; propylene glycol; hydroxy-ethyl-cellulose; PVP / VA copolymer; polyethylene glycol esters of castor oil; chlorhexidine digluconate; sodium acetate; aroma; acetic acid; sodium metabisulfite; ascorbic acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Xhel Paradontal (CHX 1%)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART