- 20%

Curasept – Whitening Whitening Mouthwash

800 Lekë

Curasept Whitening Whitening Mouthwash

Përshkrimi i Produktit

Curasept Whitening Whitening Mouthwash

Curasept Whitening është një shplarës goje që funksionon duke nxitur zbardhjen e dhëmbëve, duke dhënë një ndjenjë freskie.

Curasept Whitening është një produkt me peroksid karbamidi i dedikuar për ata që duan të ruajnë bardhësinë natyrale të dhëmbëve. Falë veprimit të tij të gjerë ai ndërhyn në të gjithë sipërfaqen e dhëmbit, ruan ngjyrën e bardhë në mënyrë të plotë dhe afatgjatë, pa dëmtuar smaltin. Redukton pllakën bakteriale, forcon smaltin duke e mbrojtur kundër prishjes së dhëmbëve, parandalon gurët dhe sëmundjet e mishrave të dhëmbëve. Mbron thellësisht dhëmbët, mishrat e dhëmbëve dhe zgavrën e gojës.

Përbërësit aktivë

 • Peroksidi i karbamidit vepron në mënyrë efektive në zbardhjen e dhëmbëve me një efekt afatgjatë
 • Acidi fitik ruan bardhësinë pasi vepron si agjent kelatues i kalciumit.
 • Vajrat esencialë ofrojnë përfitime të rëndësishme për mbrojtje të plotë dhe veprojnë kundër pllakës dhe halitozës.

Veprimet

 • Veprim zbardhues.
 • I butë për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve.
 • Lufton erën e keqe të gojës.

Udhëzime mbi përdorimin

Bëni një shpëlarje për 1 minutë me 20 ml të produktit (duke përdorur kapakun matës) pas larjes normale të dhëmbëve. Përsëriteni aplikimin të paktën dy herë në ditë.

Shënim: Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Sasia

300ml

Forma

Shishe me tapë matëse

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Whitening Whitening Mouthwash”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART