- 20%

Curasept – Shplarës rigjenerues (CHX 0.2% + Acid Hialuronik)

920 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Curasept Shplarës rigjenerues (CHX 0.2% + Acid Hialuronik)

Formon një shtresë mbrojtëse në mukozën dhe mishrat e dhëmbëve, duke ndihmuar në hidratimin e shtresave sipërfaqësore, duke favorizuar proceset e rigjenerimit të indeve nëpërmjet veprimit mekanik mbrojtës. Mungesa e alkoolit respekton membranat e mukozes, shmang efektet irrituese. Ndërhyn në mekanizmat e pigmentimit duke shmangur njollat e dhëmbëve.

Klorheksidina një nga përbërësit kryesorë karakterizohet nga një shpejtësi e jashtëzakonshme veprimi dhe ruan aktivitetin e saj kundër krijmit të pllakës deri në 8-12 orë.

 • Veprim hidratues & rigjenerues
 • Kundër pigmentimit të dhëmbëve
 • Eviton krijimin e pllakës bakteriale

Udhëzime mbi përdorimin

Shplajeni gojën për të paktën 1 minutë duke përdorur një sasi të paholluar produkti mundësisht pas higjienës normale orale. Vazhdoni aplikimin për rreth 15 ditë.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

200ml

Castor oil; ascorbicacid; chlorhexidine digluconate; sodium hyaluronate; aroma; poloxamer 407; sodium metabisulfite; sodium citrate; citric acid; CI42090; CI17200.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shplarës rigjenerues (CHX 0.2% + Acid Hialuronik)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART