- 10%

Curasept – Shplarës ADS Perio 0.12%

1,035 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Curasept ADS Perio është një shplarës oral i bazuar në një formulë inovative dhe mjaft efektive.

Përmban 0.12% klorheksidinë e cila falë veprimit kundër pllakave dhe ri-mineralizimit, përmirëson mirëqenien e dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve. Gjithashtu përmban sistemin ADS (Anti-Discoloration) që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i produkteve të tjera me klorheksidinë.

Ka në përmbajtje PVP-VA dhe kopolimer të Acidit Hialuronik të cilët formojnë një membranë mbrojtëse në mishrat e dhëmbëve dhe në mukoza, duke ndihmuar në procesin e rigjenerimit dhe në reduktimin e inflamacionit.

Kur rekomandohet?

Rekomandohet përdorimi në rastet e trajtimeve periodontale dhe operacioneve plastike, për dezinfektim total oral, trajtimet rigjeneruese periodontale, në rastet e gingivitit dhe si shtesë në higjenën orale të përditshme.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shplarës ADS Perio 0.12%”

LART