- 10%

Curasept – Shplarës ADS Implant 0.2%

1,035 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Curasept ADS Implant është një shplarës goje antiseptik me acid hialuronik që maksimizon proceset riparuese të mukozës orale.

Formulimi

Formulë shumë efektive kundër pllakave bazuar në:

 • Kloreheksidinë 0.2% karakterizohet nga një efekt i shpejtë dhe mbajtje e lartë nga kaviteti oral, gjë që sjell efekt antibakterial dhe kundër pllakave për 8 deri në 12 orë.
 • ADS (Anti-Discoloration System) që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i produkteve të tjera me klorheksidinë.
 • PVP-VA dhe Acid Hialuronik për një efekt të zgjatur balancues dhe shërues të indeve në kavitetin oral.
  PVP-VA (Poly Vinyl Pyrrolidone Vinyl Acetate) është një ko-polimer me veti mukoadezive që ka aftësi të formojë një film mbrojtës në strukturat e kavitetit. Falë këtij filmi parandalohet grumbullimi i baktereve në sipërfaqet e dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve.
  Acidi Hialuronik mbron membranat dhe nxit proceset riparuese.

Kujdes! Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nga drita dhe nxehtësia.

Udhëzime mbi përdorimin

Shplani gojën për rreth një minutë me 10ml shplarës të paholluar. Përsëriteni 2 herë në ditë, pas vakteve kryesore. Rekomandohet të përdoret pas larjes së dhëmbëve. Mundohuni të shmangni sa më shumë pirjen e duhanit dhe ushqimet që mund të lëshojnë ngjyrë (si kafja apo çaji) të paktën një orë pas trajtimit. Vazhdoni me përdorimin për të paktën 7-14 ditë.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Water, xylitol, hyaluronic acid, propylene glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, ascorbic acid, chlorhexidine digluconate, aroma, poloxamer 407, sodium metabisulfite, sodium citrate, CI42090.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shplarës ADS Implant 0.2%”

LART