- 10%

Curasept – Shplarës ADS (CHX 0.2 + Hamamelis)

1,035 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Shplarës Curasept ADS 020 me 0.2% klorheksidinë dhe me Hamamelis (Hamamelis Virginiana) dhe ndihmon në mbajtjen e mishrave të dhëmbëve të shëndetshëm sidomos në rastet e skuqjeve dhe kur ato kanë tendencë të gjakosen.

Kur rekomandohet?

Ky shplarës indikohet në rastet e:

 • Mishrave të dhëmbëve delikatë dhe që gjakosen me lehtësi
 • Irritimeve dhe skuqjeve të mukozave dhe mishrave të dhëmbëve
 • Irritimeve të gjuhës
 • Irritimeve nga ushqimet e forta, pikante apo shumë të nxehta

Pa alkol për të parandaluar irritimin e mëtejshëm dhe dhimbjet në kavitetin oral. Përmban Sistemi Anti-Discoloration ADS që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i produkteve të tjera me klorheksidinë.

Kujdes! Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nga drita dhe nxehtësia.

Udhëzime mbi përdorimin

Shplani gojën për rreth një minutë me 10ml shplarës të paholluar. Përsëriteni 2 herë në ditë, pas vakteve kryesore. Rekomandohet të përdoret pas larjes së dhëmbëve. Mundohuni të shmangni sa më shumë pirjen e duhanit dhe ushqimet që mund të lëshojnë ngjyrë (si kafja apo çaji) të paktën një orë pas trajtimit. Vazhdoni me përdorimin për të paktën 7-14 ditë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua, Xylitol, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Zinc Citrate, Poloxamer 407, Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Chlorhexidine Digluconate, Aroma, Citric Acid, CI 447005, CI 42090.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shplarës ADS (CHX 0.2 + Hamamelis)”

LART