- 20%

Curasept – Shplarës ADS (CHX 0.2 + Colostrum)

928 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Shplarës për gojën me 0.2% klorheksidinë dhe Colostrum është një trajtim anti-pllakë veçanërisht i indikuar në rastet e individëve me sistem imunitar të dobësuar të cilët janë më të predispozuar për lezione (çarje) për shkak të: tharjeve të gojës, ilaçeve, pirjes së duhanit, stresit, mungesës së vitaminave, dobësimit të organizmit për shkak të infeksioneve apo patologjive, sëmundjeve autoimune apo atyre që kanë bërë radioterapi.

Marrja e sasisë së duhur të enzimave dhe vitaminave garanton balancimin fiziologjik të mukozës orale.

Pa alkol. Me ADS (Anti-Discoloration System) që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i produkteve të tjera me klorheksidinë.

Kujdes! Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nga drita dhe nxehtësia.

Udhëzime mbi përdorimin

Shplani gojën për rreth një minutë me 10ml shplarës të paholluar. Përsëriteni 2 herë në ditë, pas vakteve kryesore. Rekomandohet të përdoret pas larjes së dhëmbëve. Mundohuni të shmangni sa më shumë pirjen e duhanit dhe ushqimet që mund të lëshojnë ngjyrë (si kafja apo çaji) të paktën një orë pas trajtimit. Vazhdoni me përdorimin për të paktën 7-14 ditë.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Purified Water, Xylitol, PVP-VA Copolymer, Poloxamer 407, Colostrum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / vp Copolymer, Sodium Citrate, Sodium Metabisulfite, Ascorbic Acid, Ammonium Glycyrrhizate, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Benzoate, Potassium Acesulfame, Aroma, Citric Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shplarës ADS (CHX 0.2 + Colostrum)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART