- 10%

Curasept – Shpëlarës ADS (CHX 0.2 + Klorbutanol)

1,035 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Shplarës për gojën me 0.2% klorheksidinë, një dezinfektues që lufton zhvillimin e baktereve me 0.5% klorbutanol që ka një efekt zbutës dhe qetësues në kavitetin oral.

Kur rekomandohet?

Përdorimi i këtij shplarësi indikohet si shtesë në trajtimin intensiv kundër pllakave dhe është i nevojshëm për reduktimin e irritimeve orale të mishrave të dhëmbëve që vijnë si pasojë e trajtimeve ortodontike.

Formulimi

 • Formulë pa alkol e preferuar për të parandaluar irritimet dhe dhimbjet.
 • Përmban Sistemi Anti-Discoloration ADS që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i produkteve të tjera me klorheksidinë.
 • Kloreheksidina karakterizohet nga një efekt i shpejtë dhe mbajtje e lartë nga kaviteti oral, gjë që sjell efekt antibakterial dhe kundër pllakave për 8 deri në 12 orë.
 • Klorbutanoli ka një efekt lokal zbutës dhe qetësues në lëkurë dhe membranat mukozale, prandaj është i nevojshmë kur shfaqen irritime.

Kujdes! Vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Shplani gojën për rreth një minutë me 10ml shplarës të paholluar. Përsëriteni 2 herë në ditë, pas vakteve kryesore. Rekomandohet të përdoret pas larjes së dhëmbëve. Mundohuni të shmangni sa më shumë pirjen e duhanit dhe ushqimet që mund të lëshojnë ngjyrë (si kafja apo çaji) të paktën një orë pas trajtimit. Vazhdoni me përdorimin për të paktën 15 ditë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua, Xylitol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Ascorbic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Chlorobutanol, Aroma, Poloxamer 407, Sodium Metabisulfite, Sodium Citrate, Citric Acid, C.I. 17200.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shpëlarës ADS (CHX 0.2 + Klorbutanol)”

LART