- 20%

Curasept – Shpëlarës ADS® 220

Original price was: 1,150 Lekë.Current price is: 920 Lekë.

0.20 % klorheksidinë diglukonat

Përshkrimi i Produktit

Curasept – Shpëlarës ADS® 220

Curasept është një shpëlarës goje revolucionar me 0,05% klorheksidin di-glukonat që mbron mishrat e dhëmbëve dhe dhëmbët nga sulmet e baktereve të dëmshme dhe nga krijimi i pllakës. Kjo formulë e përdorimit të përditshëm përmban gjithashtu fluorid.

Curasept mund të përdoret për të ndihmuar trajtimin e :

 • Ulçera në gojë
 • Gingiviti
 • Periodontiti
 • Mishrat që largohen
 • Kujdesi pas operacionit oral
 • Kariesi

Nuk përmban alkool dhe për këtë arsye nuk shkakton acarim të mëtejshëm të ulçerës ose ankesave të tjera të mukozës.
Nuk përmban sheqer.

Ka një sistem unik kundër çngjyrosjes për të eliminuar më së shumti çngjyrosjen e shkaktuar nga Chlorhexidine.
Shkakton një ndryshim të papërfillshëm në perceptimin e shijes, duke pasur në vetvete një aromë të butë nenexhiku.

PH është 6.2 për të mbrojtur smaltin e dhëmbëve.

Udhëzime mbi perdorimin

Shpëlajeni 10 ml dy herë në ditë për një minutë. Nëse është ende e nevojshme pas dy javësh, bëni një pushim njëjavor dhe më pas përdorni përsëri për përdorim dyjavor pa ndërprerje.

Mos pini kafe të zezë, çaj ose verë të kuqe për 30 minuta pas përdorimit.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shpëlarës ADS® 220”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART