- 20%

Curasept – Shpëlarës ADS® 212

Original price was: 1,150 Lekë.Current price is: 920 Lekë.

0.12 % klorheksidinë diglukonat

Përshkrimi i Produktit

Curasept – Shpëlarës ADS® 212

Curaprox Curasept ADS 212 Mouthwash (0.12% CHX) është një solucion oral me 0.12% klorheksidin diglukonat i përshtatshëm për ata që janë të prirur ndaj gingivitit dhe periodontitit.

Curasept nuk përmban alkool dhe nuk njollos dhëmbët, mishrat ose gjuhën tuaj. Dhe ju ende do të jeni në gjendje të shijoni ushqimin tuaj.

 • Tretësirë orale
 • Me klorheksidin
 • Për gingivitin dhe periodontitin
 • Koha e rekomanduar e përdorimit: deri në 2 muaj
 • Curaprox Curasept ADS 212 Mouthwash (0.12% CHX) është një solucion oral me 0.12% klorheksidin diglukonat i përshtatshëm për ata që janë të prirur ndaj gingivitit dhe periodontitit.

Ofron pajtueshmëri jashtëzakonisht të mirë të pacientit me terapinë me klorheksidin falë sistemit ADS® Anti-Discoloration.

Pa alkool për të minimizuar irritimin në mukozën e gojës.

Udhëzime mbi përdorimin

Shpëlajeni 10 ml dy herë në ditë për një minutë. Nëse është ende e nevojshme pas gjashtë javësh, bëni një pushim njëjavor dhe më pas përsëritni procesin.

Mos pini kafe të zezë, çaj ose verë të kuqe për 30 minuta pas përdorimit.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Shpëlarës ADS® 212”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART