- 20%

Curasept – Pastë dhëmbësh ADS 712 (CHX 0.12)

(1 përshtypje mbi produktin)

672 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pastë me klorheksidinë 0,12% për një trajtim të zgjatur kundër pllakave duke respektuar të bardhën natyrale të dhëmbëve, pa i sulmuar.

Pasta e dhëmbëve Curaspet ADS me Klorheksidinë 0,12% është krijuar për të garantuar higjienë maksimale orale falë veprimit kundër pllakave dhe ri-mineralizimit që përmirëson mirëqenien e dhëmbëve dhe mishrave. Mbron mishrat e dhëmbëve dhe smaltin e dhëmbëve. Fluori rimineralizon smaltin e dhëmbëve duke parandaluar demineralizimin dhe rrit rezistencën ndaj kariesit duke penguar enzimat e baktereve.

Si funksionon?

Pasta e dhëmbëve nga Curasept, e linjës ADS, përdor një formulë të veçantë inovative që mbron dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve duke kufizuar çdo rrezik për shëndetin e zgavrës së gojës.

Formula e tij përmban:

 • Klorheksidine 0.12% e cila është në gjendje të ruajë veprimin e saj kundër pllakave dhe kundër baktereve për 8-12 orë;
 • Sistemi Anti-Discoloration ADS që parandalon njollat ​​e dhëmbëve, një efekt tipik anësor i pastave të tjera me klorheksidinë falë frenimit të dy reaksioneve kimike me origjinë ne procesin e pigmentimit dentar.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni si një pastë normale 2-3 herë në ditë për dy muaj.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Xylitol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Cellulose Gum, Chlorhexidine Digluconate, Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Sodium Saccharin, Sodium Methylparaben, Sodium Citrate, CI 42090.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Curasept – Pastë dhëmbësh ADS 712 (CHX 0.12)
 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  Pasta me e mire antibakteriale

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART