- 20%

Curasept – Gel primi denti

Original price was: 750 Lekë.Current price is: 600 Lekë.

Curasept – Gel primi denti

Përshkrimi i Produktit

Curasept – Gel primi denti

Xheli i parë i dhëmbëve Curasept ndihmon foshnjën në procesin e daljes së dhëmbëve, proce i cili mund të shkaktojë shqetësim të konsiderueshëm tek fëmija. Një prej tyre është inflamacioni i mishrave të dhëmbëve, si dhe dhimbja dhe pështyma e tepërt.

Shqetësimet kanë pasoja në mirëqenien e fëmijës i cili bëhet më i shqetësuar, pa gjumë dhe me mungesë oreksi.
Primi Denti Gel jep lehtësim të menjëhershëm, pavarësisht se është i formuluar pa anestetikë lokalë, sheqer apo alkool.

Xheli përbëhet nga elementë natyralë, ekskluzivë dhe terapeutikë, si Calendula, Malva dhe Acidi Hialuronik.

Ideale për bebe nga 0 deri në 6 muaj.
Përbërësit kryesorë
 • Kalendula ka veti qetësuese dhe zbutëse.
 • Malva (malva sylvestris) mbron nga bakteret dhe irrituesit.
 • Acidi hialuronik nxit rigjenerimin e indeve.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni afërsisht një të tretën e furçës për të aplikuar pastën. Vazhdoni të masazhoni dhëmbët pa shumë presion dhe me lëvizje lart e poshtë. Përfundoni duke shpëlarë gojën siç duhet dhe duke pastruar furçën e dhëmbëve.

Firma

Curasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

Aqua, Propylene Glycol, Xylitol, Hydroxyethyl Cellulose, Chlorhexidine Digluconate, Ascorbic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Metabisulfite, Aroma, Methylparaben.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Gel primi denti”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART