- 20%

Curasept – Biosmalto Toothpaste Protection Caries

520 Lekë

Curasept – Biosmalto Toothpaste Protection Caries

Përshkrimi i Produktit

Curasept Biosmalto Toothpaste Protection Caries

Pasta e dhëmbëve Curasept Biosmalto falë veprimit të kombinuar të mikrokristaleve specifike mbron dhe rindërton indet e forta të dhëmbëve të përhershëm duke i bërë ata më rezistent ndaj sulmeve acide nga bakteret, ushqimet dhe pijet.

Curasept Biosmalto është një pastë dhëmbësh që mbron dhe kundër gërryerje acidike, rindërton dhe rimineralizon smaltin dhe dentinën. Produkti parandalon kariesin dhe pengon formimin e pllakës bakteriale në të njejtën kohë pa shkaktuar abrazion tek dhëmbët.

Udhëzime mbi përdorimin

Të paktën 2 herë në ditë në sasi të vogla, nuk është e nevojshme të shpëlahet.

Shënim: Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Curasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Purified Water, Glycerin, Hydrated Silica, Fluoro Idrossiapatite (H.A.F.), Mg-Sr-Carbonato Idrossiapatite coniugata con Chitosano (Bio-Active Complex), Cellulose Gum, Xylitol, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Aroma, Potassium Acesulfame, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Biosmalto Toothpaste Protection Caries”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART