- 20%

Curasept – Biosmalto Mouthwash Sensitive Teeth

Original price was: 950 Lekë.Current price is: 760 Lekë.

BioSmalto Sensitive Teeth Mouthwash Curasept

Përshkrimi i Produktit

BioSmalto Sensitive Teeth Mouthwash Curasept

Shplarësi i gojës Curasept Biosmalto Denti Sensibili përbëhet nga dy substanca aktive në formë mikrokristaline: Fluoro-Hydroxyapatite dhe Bio-Active Complex. I përbërë nga hidroksiapatiti biomimetik i zëvendësuar me jone magnez, stroncium dhe karbonat të konjuguar me chitosan.
Veprimi i kombinuar i këtyre mikrokristaleve jep një bioaktivitet të lartë, i cili rindërton smaltin dhe dentinën.

Strukturat dentare rigjenerohen dhe indi i ri i fortë që formohet pasurohet me një fazë të re minerale në të cilën jonet e magnezit, stronciumit dhe fluorit rrisin rezistencën ndaj kariesit, erozionit, gërryerjes dhe mbyllin tubulat dentinale të ekspozuara, duke reduktuar në mënyrë drastike dëmtimin e dentinës.

 • Lehtëson dhe mbron nga mbindjeshmëria e dentinës me kalimin e kohës.
 • Parandalon prishjen e dhëmbëve dhe pengon formimin e pllakës bakteriale (kariesit).
 • Riparon dhe rimineralizon smaltin dhe dentinën.
 • Mbron nga erozioni acid dhe gërryerja.
 • Nuk përmban alkool.
 • Nuk përmban SLS (Sodium Lauryl Sulfate)

Udhëzime mbi përdorimin

Shpëlajeni gojën me rreth 15 ml produkt. Rekomandohet shpëlarja për rreth një minutë të paktën dy herë në ditë.

Kujdes! BioSmalto Sensitive Teeth Mouthwash Curasept është një produkt vetëm për përdorim të jashtëm. Mos e gelltisni. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg burimeve të dritës dhe nxehtësisë. Pas përdorimit, mos e hidhni produktin në mjedis. Përmban 250 ppm Fluor.

Firma

Curasept

Mosha

7+

Forma

Shishe

Sasia

300ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – Biosmalto Mouthwash Sensitive Teeth”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART