- 20%

Curasept – ADS Renerating Toothpaste (CHX 0.20% + acid hialuronik)

680 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Curasept ADS Renerating Toothpaste (CHX 0.20% + acid hialuronik)

Pastadhëmbësh rigjeneruese Curasept ADS me 0.20% Chlorhexidine + acid hialuronik mbron mukozën gjatë proceseve të shërimit pas operacionit.

Curasept siguron mbrojtje antiseptike në zonat e vështira për t’u arritur gjatë futjes së implanteve ose protezave. Ndihmon në procesin e shërimit, mbron nga infeksionet.

Klorheksidina redukton bakteret në gojë dhe formon një mbrojtje të fortë kundër pllakës dentare. Sistemi ADS i testuar klinikisht redukton rrezikun e njollave në dhëmbë dhe shqetësimeve të shijes.

 • Nuk përmban alkol
 • Parandalon përhapjen e baktereve
 • Vepron shpejt dhe ruan vetitë nga 8-12 orë
 • Anti Discoloration System (ADS) parandalon dy mekanizmat kryesrorë të pigmentimit dhe ndihmon në uljen e shfaqjes dhe shtrirjes së tyre.

Udhëdhime mbi përdorimin

Përdoreni dy herë në ditë në mëngjes dhe në mbrëmje. Për të rritur aktivitetin e sistemit ADS, rekomandohet të mos pini duhan dhe mundësisht të kufizoni marrjen e ushqimeve me pigment (kafe, çaj) një orë pas trajtimit. Periudha e trajtimit mund të jetë 7-14 ditë ose siç rekomandohet nga dentisti juaj.

Shënim: Vetëm për përdorim oral, mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve, dritës dhe burimeve të nxehtësisë.

Firma

Curasept

Mosha

18+

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Aqua, Sorbitol, Hydrated silica, PEG-32, Cocamidopropyl betaine, Xylitol, Cellulose gum, Aroma, Sodium hyaluronate, Ascorbic acid, Chlorhexidine digluconate, Sodium metabisulfite, Sodium citrate, Titanium dioxide (C.1: 77891), Sodium benzoate, Sodium saccharin, Citric acid, CI 17200, CI 42090

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Curasept – ADS Renerating Toothpaste (CHX 0.20% + acid hialuronik)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART