- 20%

COSRX – The Vitamin C 23% Serum

1,880 Lekë

Përshkrimi i Produktit

COSRX The Vitamin C 23 Serum

Vitaminë C e pastër Hipoalergjike 23%. Një booster ndriçues antioksidant me performancë të lartë për parandalimin e shenjave të hershme të plakjes. Vepron kundër plakjes së lëkurës!

Rezultatet klinike në 4 javë

 • 16.26% përmirësim i pigmentimit (melazma dhe njollat ​​e dukshme)
 • 32,89% përmirësim i ngjyrës së lëkurës  (ton i kuq i lëkurës)
 • 32.36% efekt i ndriçimit (rrezatimit të lëkurës)
 • 16.36% përmirësim i elasticitetit (elasticiteti i brendshëm)
 • 38,65% përmirësim i poreve (vëllimit)
 • 27.18% përmirësim i poreve (numri)
 • 4.18% përmirësim i moshës së lëkurës

Përbërësit kryesor

 • 23% vitaminë C e pastër (acidi askorbik): Aktiviteti antioksidant, ndriçues (përmirëson njollat ​​dhe ndriçon lëkurën), zvogëlon rrudhat dhe rrit elasticitetin.
 • Super vitaminë E (Tocotrienol): Aktivitetet antioksidante 50 herë më të larta se tokoferoli, stimulojnë prodhimin e kolagjenit.
 • Acidi hialuronik: Karakteristikat e forta të mbajtjes së lagështisë për të ruajtur hidratimin.
 • Allantoina: Qetëson dhe lehtëson irritimin.

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit të lëkurës, aplikoni serumin. Tundeni shishen lehtë një ose dy herë nga njëra anë në tjetrën dhe aplikoni disa pika në lëkurë. Përdorni majat e gishtave për të masazhuar butësisht dhe për të thithur serumin, duke filluar nga pjesa e brendshme e fytyrës duke ecur drejt skajeve.

 • Mbajeni produktin në frigorifer (3-10°C) pasi ta hapni.
 • Për përdorimin e parë, vendosni pikatoren e mbyllur në paketimin e produktit.
 • Rekomandohet të përdoret brenda 2 muajve nga hapja për shkak të mbrojtjes nga përbërësit aktivë.
 • Ky serum mund të përdoret në mëngjes dhe/ose pasdite. Nëse aplikohet në mëngjes, sigurohuni që ta përdorni me SPF 30 ose më të lartë.
Firma

COSRX

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

20ml

Water, Ascorbic Acid(23%), Propanediol, Dimethicone, Tromethamine, Panthenol, Ethyl Ascorbyl Ether, Squalane, Caffeine, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Sodium Sulfite, Disodium EDTA, Glutathione, Adenosine, Acetyl Glucosamine, Gardenia Florida Fruit Extract, Allantoin, Dextrin, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butylene Glycol, Arginine, Niacinamide, Pentylene Glycol, Alcohol Denat., Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Methyl Trimethicone, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “COSRX – The Vitamin C 23% Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART