- 20%

COSRX – The Retinol 0.5 Oil

1,880 Lekë

Përshkrimi i Produktit

COSRX The Retinol 0.5 Oil

Retinol i pastër 0,5% me koncentrim të lartë.

Formuluar duke përdorur retinol të pastër 0,5% të stabilizuar për kujdes të fuqishëm kundër plakjes. Më e mira për lëkurën e mësuar me retinol, por që ende përjeton shenja progresive të plakjes, si humbja e elasticitetit dhe thatësia. Për përdoruesit e retinolit të nivelit të mesëm që kërkojnë një përforcues rinor shumë të përqendruar.

Trajtim intensiv për një pamje rinore dhe rrezatuese!

Rezultatet klinike në 4 javë

 • 22.02% përmirësim i rrudhave (balli)
 • Përmirësim 18,40% i rrudhave (nazolabiale)
 • 17.68% përmirësim i rrudhave (zona e syve)
 • 16,91% përmirësim i elasticitetit (elasticiteti i jashtëm)
 • 13.43% përmirësim i elasticitetit (elasticiteti i brendshëm)
 • 13,78% përmirësim i ngritjes (këndi i gojës)
 • 13,54% përmirësim i ngritjes, lifting i (mjekrës)
 • 4.28% përmirësim i moshës së lëkurës

Rezultatet klinike në 2 javë

 • 48,87% përmirësim i poreve (vëllimit)
 • 45,74% përmirësim i poreve (sipërfaqes)

Përbërësit kryesorë

 • Retinol i pastër (Vitamina A): Përshpejton prodhimin e kolagjenit dhe funksionimin e lëkurës për të përmirësuar linjat e imëta.
 • Squalane me origjinë bimore: Mbron lëkurën nga acarimet e jashtme.
 • Tokotrienol (Super Vitamina E): Redukton shenjat e dukshme të plakjes dhe dëmtimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Filloni nga pak dhe ngadalë!
Gjatë kujdesit të lëkurës në mbrëmje, aplikoni 1 deri në 2 pika në dorë dhe prekni me majat e gishtave duke u drejtuar nga brenda jashtë, lëreni të absorbohet.

Kufizoni përdorimin fillestar në tre herë në javë; gradualisht rrisni frekuencën në çdo natë të dytë, përdoreni sipas tolerimit.

Java 1-2

 • Frekuenca: përdoreni vetëm 2-3 herë në javë, gjatë natës
 • Mënyra e përdorimit: Pas pastrimit, në hapin e hidratuesit, aplikoni 1-2 pika në zonat problematike. p.sh. nën sy, gojë, ballë dhe qafë

Java 3

 • Frekuenca: mund të aplikohet çdo dy ditë, gjatë natës
 • Mënyra e përdorimit: Pas pastrimit, në hapin e hidratuesit, mund të përhapet në të gjithë fytyrën.

Do keni një ‘periudhë përshtatjeje’ kur përdorni retinol.

Faza e “tolerancës” mund të shkurtohet ose zgjatet në varësi të dallimeve individuale. Vijoni me këtë fazë derisa të mos përjetoni shqetësime. Rritni gradualisht frekuencën dhe zonat e aplikimit.

Firma

COSRX

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

20ml

Squalane, Glycine Soja (Soybean) Oil, Di-C12-13 Alkyl Malate, Retinol(0.5%), Caprylic/Capric Triglyceride, BHT, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydroxymethoxyphenyl Decanone

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “COSRX – The Retinol 0.5 Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART