- 20%

COSRX – The Retinol 0.1 Cream

Original price was: 2,650 Lekë.Current price is: 2,120 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

COSRX The Retinol 0.1 Cream

Retinoli 0.1% i pastër nga COSRX ofron irritim të ulët në lëkurë.

Një zgjidhje me irritim të reduktuar, krijuar me raportin optimal të përbërësve kryesorë për përdoruesit e retinolit për herë të parë, që sapo kanë filluar të vërejnë shfaqjen e linjave të holla në lëkurë.

Zgjedhja e përsosur për të parandaluar dhe korrigjuar shenjat e hershme të plakjes përpara se të shfaqen, për një çehre rinore dhe rrezatuese!

Rezultatet klinike vihen re në 4 javë. I përshtatshëm për përdorim nga lëkurat të prirura ndaj akneve. Produkt jo komedogjenik.

 • 18.62% përmirësim i rrudhave (ballit)
 • 18.32% përmirësim i rrudhave (nazolabiale)
 • 16,25% përmirësim i rrudhave (zona e syve)
 • 12,81% përmirësim i elasticitetit (elasticiteti i jashtëm)
 • 12,66% përmirësim i lifting (këndi i gojës)
 • 10.30% përmirësim i lifting (mjekrës)
 • 4.16% përmirësim i moshës së lëkurës

Rezultatet klinike në 2 javë

 • 45,14% përmirësim i poreve (vëllimit)
 • 42.07% përmirësim i poreve (sipërfaqes)

Përbërësit kryesor

 • Retinol i pastër (Vitamina A): Zvogëlon rrudhat dhe linjat e holla
 • Panthenol: Mbron dhe hidraton lëkurën nga faktorët e jashtëm
 • Adenozina: Aktivizimi i qelizave të lëkurës. Përmirëson elasticitetin dhe rrudhat
 • Tokotrienol (Super Vitamina E): Redukton shenjat e dukshme të plakjes dhe dëmtimin e lëkurës

Udhëzime mbi përdorimin

Fillojeni përdorimin e produktit dalëngadalë!

 • Pas përdorimit të esencës ose serumit, merrni një sasi të vogël me gishtin e unazës. Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe në pjesët problematike me rrudha.
 • Nisni përdorimin fillestar në tri herë në javë; gradualisht rrisni frekuencën në çdo natë të dytë, përdoreni sipas tolerimit.

Java 1-2

 • Frekuenca: përdoreni çdo ditë të dytë gjatë natës
 • Mënyra e përdorimit: Pas pastrimit, në hapin e hidratuesit, aplikoni një sasi të vogël në zonat me shqetësim. P.sh. nën sy, gojë, ballë dhe qafë
  (Sasia e rekomanduar: 0.1 ml për seksion / 1 kokërr oriz)

Java 3

 • Frekuenca: mund të aplikohet çdo natë
 • Mënyra e përdorimit: Pas pastrimit, në hapin e hidratuesit, mund të përhapet në të gjithë fytyrën.

Do të keni një ‘periudhë përshtatjeje’ kur përdorni retinol. Faza e “tolerancës” mund të shkurtohet ose zgjatet në varësi të përshtatjes individuale, derisa të mos përjetoni shqetësime. Rritni gradualisht frekuencën dhe zonat e aplikimit.

Firma

COSRX

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Polysilicone-11, Sodium Sulfite, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Retinol(0.1%), Allantoin, Glyceryl Caprylate, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Tocotrienols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, BHT, Beta-Carotene, Myristic Acid, Lauric Acid, Ascorbic Acid, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glutathione, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “COSRX – The Retinol 0.1 Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART