- 20%

COSRX – The Niacinamide 15% Serum

Original price was: 2,350 Lekë.Current price is: 1,880 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

COSRX The Niacinamide 15 Serum

Serum shumë i koncentruar që kombinon përqendrimin maksimal të niacinamidit me raportet optimale të përbërësve sinergjikë për kontrollin total të akneve. Ofron kujdes total ndaj akneve me 15% niacinamide.

Produkt jo komedogjenik, nuk i bllokon poret.

Rezultatet klinike në 4 javë

I përshtatshëm për përdorim të lëkurës me prirje akneike (jo komedogjene)

 • 45.27% përmirësim i gjëndrave dhjamore të aktivizuara
 • 48,07% përmirësim i sasisë së yndyrës
 • 42,72% përmirësim i numrit të pikave të zeza
 • Përmirësim 50% i numrit të pikave të bardha
 • Përmirësim 15,50% i (melazmës së fshehur dhe njollave)
 • Përmirësim 19,47% i pigmentimit (melazma dhe njollat ​​e dukshme)

Përbërësit kryesor

 • Niacinamide: Ofron kujdes total ndaj akneve duke kontrolluar prodhimin e sebumit, duke qetësuar inflamacionin e akneve dhe duke zvogëluar shenjat pas akneve.
 • N-acetilglukozamine (NAG): Vepron në sinergji me niacinamidet për të zbehur në mënyrë efektive hiperpigmentimin
 • Zinku PCA: Ndalon inflamacionin dhe promovon rikuperimin e lëkurës së dëmtuar
 • Allantoina: Promovon sintezën e kolagjenit për të lehtësuar rigjenerimin e lëkurës

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit, gjatë hapit të serumit, aplikoni disa pika në lëkurë. Përdorni majat e gishtave për të masazhuar dhe përthithur butësisht serumin, duke filluar nga qendra e fytyrës duke ecur drejt skajeve.

Ky serum mund të përdoret në mëngjes dhe/ose pasdite.
Nëse aplikohet në mëngjes, sigurohuni që ta përdorni me SPF 30 ose më të lartë.

Firma

COSRX

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

20ml

Water, Pentylene Glycol, Niacinamide(15%), Butylene Glycol, Acetyl Glucosamine, 1,2-Hexanediol, Zinc PCA, Trehalose, Xanthan Gum, Pullulan, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Citric Acid, Tocopherol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “COSRX – The Niacinamide 15% Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART