- 20%

COSRX – Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser

1,120 Lekë

Përshkrimi i Produktit

COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser

Pastruesi COSRX me Acid Salicilik heq butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt ndërsa lufton aknet dhe njollat, duke e lënë lëkurën të butë dhe të lëmuar.

I formuluar me 0,5% acid salicilik, COSRX Salicilic Acid Daily Gentle Cleanser trajton shpërthimet e akneve.

Vaji i pemës së çajit ndihmon në luftimin e njollave dhe uji i lëvores së shelgut dhe Saccharomyces hidraton lëkurën duke e bërë atë më të butë dhe më të njëtrajtshme.

Ky pastrues i butë ditor me acid salicilik ndihmon në reduktimin e puçrrave dhe promovon lëkurë të pastër.

Ideale për të gjitha llojet e lëkurave duke përfshirë edhe ato të ndjeshme. Larësi largon butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt duke luftuar forma të ndryshme të akneve, duke e lënë lëkurën të butë dhe të lëmuar.

Ky produkt ka një nivel pH prej 8.9.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni një sasi të bollshme në dorën tuaj. Shtoni ujë dhe shkumëzoni. Masazhojeni në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Firma

COSRX

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Water, Glycerin, Myristic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Butylene Glycol, Glycol Distearate, Polysorbate 80, Salix Alba (Willow) Bark Water, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Salicylic Acid, Citric Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Ethyl Hexanediol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance

Ingredients are subject to change at the manufacturer’s discretion. For the most complete and up-to-date list of ingredients, refer to the product packaging.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “COSRX – Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART