Corega – 3D Hold krem ngjitës i protezave (Super)

650 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Corega Super krem ngjitës i protezave

Corega Super është një krem që ofron ngjitje të fortë të protezave në mishrat e dhëmbëve deri në 12 orë. Ka një shije të lehtë menteje dhe nuk ndikon në shijen e ushqimit.

Përse ju duhet kremi gjitës i protezave?

Edhe kur proteza juaj ju përshtatet në mënyrë ideale me gojën, copëzat e ushqimit mund të futen mes tyre duke ju dhënë një ndjesi të pakëndshme. Corega 3D fikson protezën në vendin e duhur duke mos lejuar lëvizjen.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikimi

 1. Pastroni dhe thani protezat
 2. Aplikoni kremin ngjitës në shirita të shkurtër siç tregohet në diagramë, jo shumë afër kontureve.
 3. Shplani gojën përpara vendosjes së protezës.
 4. Vendosni protezën në vendin e duhur. Mbajeni në vend dhe kafshoni për disa sekonda për të siguruar që është vendosur siç duhet.

Heqja

 1. Shplani gojën me ujë.
 2. Hiqni protezën me lëvizje të ngadalta rrethore.
 3. Hiqni pjesën e mbetur të kremit nga proteza dhe goja me ujë të ngrohtë dhe me një furçë dhëmbësh të butë.

Për përdorimin tuaj të parë përdorni një sasië të vogël. Shtoni sasinë nëse është e nevojshme. Mbajeni kremin dhe tapën të thatë në mënyrë që të mos bllokohet.

 

0/5 (0 Reviews)
Firma

Glaxosmithkline

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

70gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Corega – 3D Hold krem ngjitës i protezave (Super)”

LART