- 20%

Colief – Vitamin C Drops (1 vjeç+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,200 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Colief  Vitamin C Drops

Përforcim ditor i imunitetit.

Kur bëhet fjalë për mbështetjen e shëndetit të përgjithshëm të fëmijëve të vegjël, vitamina C luan një rol të rëndësishëm. Kjo është arsyeja pse Colief ka krijuar Colief Vitamin C Drops, për t’ju ndihmuar të mbështesni mirëqenien e fëmijës suaj në vitet e hershme. Përveç mbështetjes së sistemit imunitar dhe përthithjes së hekurit, Vitamina C gjithashtu ndihmon në prodhimin e kolagjenit, i cili është i nevojshëm për formimin e enëve të gjakut, kockave, kërcit, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe dhëmbëve. Të gjitha të rëndësishme për zhvillimin e fëmijëve të vegjël.

I përshtatshëm për të gjithë familjen, Colief Vitamin C Drops është një suplement ushqimor i pasur me vitaminë C dhe pa maja, gluten, misër, niseshte, grurë, arra, soje dhe bulmet. E shtuar lehtësisht në qumësht ose lëng, mund të merret nga fëmijët e moshës një vjeç e lart. Colief Vitamina C Drops është një suplement ditor i përshtatshëm, pa sheqer dhe prodhohet pa shije, ngjyra ose konservues artificialë.

Këshillat kryesore për marrjen e mjaftueshme të vitaminës C:

 • Vitamina C është një vitaminë thelbësore, që do të thotë se trupi juaj nuk mund ta prodhojë atë. Është e tretshme në ujë dhe gjendet në shumë fruta dhe perime, duke përfshirë portokajt, luleshtrydhet, kivit, specat, brokolit, lakrat jeshile dhe spinaqin. Përpiquni t’i përfshini këto ushqime në dietën tuaj dhe të fëmijës suaj.
 • Hani frutat dhe perimet tuaja të gjalla sa herë që të jetë e mundur. Kur i gatuani, ju zhvishni ushqimin nga disa nga lëndët ushqyese të tij jetike. Gatimi ndikon veçanërisht në vitaminat e tretshme në ujë, si vitamina C. Mbani një tas me fruta të pasura me vitaminë C në shtëpi për t’i përdorur herë pas here.
 • Vitamina D është e rëndësishme për fuqinë dhe zhvillimin e kockave, kështu që është veçanërisht e rëndësishme për foshnjat dhe fëmijët. Rritja e niveleve të vitaminës D të fëmijës suaj e mbron atë nga efektet më serioze të mungesës, siç është rakitizmi me çrregullimin e kockave në fëmijëri.

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni disa pika Colief Vitamin C Drops në çaj, lëngje ose qumësht njëlloj siç janë përcaktuar në tabelën e mëposhtme:

Mosha Marrja e rekomanduar ditore: dhe përmbajtja e vitaminës C VRLU%*
1-3 vjeç Deri në 9 pika (45 mg) 56%
4-14 vjeç Deri në 10 pika (50 mg) 63%
15-18 vjeç Deri në 15 pika (75 mg) 94%
18+ vjeç Deri në 20 pika (100 mg) 125%

VRLU *Vlera e referencës së lëndëve ushqyese

Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar. Një shtesë ushqimore nuk është një zëvendësim për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Konsumimi i tepërt mund të prodhojë efekte laksative.

Firma

Colief

Mosha

12m+

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Glycerol, l-ascorbic acid (vitamin C)

Pështypjet mbi produktin
 • 3
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  100%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Colief – Vitamin C Drops (1 vjeç+)
 • . (blerës i verifikuar)

  Shume e veshtire per te nxjerre pikat,duhet te rishikohet paketimi,besoj me nje pikatore do jete me e thjeshte per tu perdorur.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART