- 20%

Colief – Infant Drops

Original price was: 2,450 Lekë.Current price is: 1,960 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Colief Infant Drops

Ndihmoni në lehtësimin e simptomave të dhimbjes së barkut me Colief

Dhimbja e barkut tek foshnjat mund të ketë shumë shkaqe. Në disa raste, shkaktohet nga intoleranca e përkohshme e laktozës. Kjo është kur foshnjat nuk janë në gjendje të shpërbëjnë plotësisht laktozën, një sheqer kompleks në qumështin e gjirit dhe formulën e foshnjave. Kjo mund të shkaktojë siklet të njohur zakonisht si dhimbje barku dhe të karakterizuara nga periudha të gjata të të qarit. Të përshtatshme që nga lindja, Colief Infant Drops janë krejtësisht natyrale dhe ndihmojnë në zbërthimin e laktozës në sheqerna më të thjeshta, glukozë dhe galaktozë, duke e bërë më të lehtë për fëmijën tuaj të tresë ushqimet e tyre dhe duke reduktuar shqetësimin e tyre.

I besuar nga nënat dhe i rekomanduar nga profesionistët e kujdesit shëndetësor për më shumë se njëzet vjet, Colief Infant Drops përmban enzimë laktazë dhe mund të përdoret sa herë që ushqeni fëmijën tuaj, qoftë me qumësht gjiri të shtrydhur ose me formulë për foshnjat. Rreth tre deri në katër muaj, sistemi tretës i foshnjës do të përballet më mirë me laktozën dhe zakonisht simptomat do të zhduken. Megjithatë, nëse simptomat vazhdojnë, ju mund të vazhdoni të përdorni Colief Infant Drops për aq kohë sa është e nevojshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Pikat e foshnjave Colief janë të përshtatshme për t’u përdorur që nga lindja dhe mund të përdoren nëse një foshnjë ushqehet me gji ose me qumësht artificial. Ndiqni gjithmonë udhëzimet e prodhuesit kur përgatisni formulën e foshnjës tuaj.

Opsionet e të ushqyeritNumri i pikave Si të përdorni Colief
Ushqyerja me gji dhe Colief 4 pika
Shtypni disa lugë qumësht gjiri në një enë të sterilizuar.
Shtoni 4 pika Colief Infant Drops.
Jepini këtë foshnjës tuaj në një lugë të sterilizuar përpara se të filloni ushqyerjen me gji.
Ushqeni me gji si normalisht.
Përdorimi i Colief me qumësht artificial 4 Pika
Përgatitni formulën e foshnjës tuaj sipas udhëzimeve të prodhuesit.
Shtoni 4 pika Colief Infant Drops në formulën e ngrohtë (jo të nxehtë).
Prisni 30 minuta, duke tundur formulën herë pas here, më pas ushqeni foshnjën tuaj normalisht, duke u siguruar që formula të jetë në temperaturën e duhur.
Hidhni çdo formulë të papërdorur.
Përgatitja e formulës paraprakisht duke përdorur Colief 2 Pika
Përgatitni formulën e foshnjës tuaj sipas udhëzimeve të prodhuesit.
Shtoni 2 pika pika Colief Infant në formulën e ngrohtë (jo të nxehtë).
Ruajeni në frigorifer për të paktën 4 orë para përdorimit dhe përdoreni brenda 12 orëve.
Ushqeni foshnjën tuaj si normalisht duke u siguruar që formula të jetë në temperaturën e duhur.
Hidhni çdo formulë të papërdorur.
Përdorimi i Colief me formulë të gatshme 4 Pika
Ngrohni formulën.
Shtoni 4 pika Colief Infant Drops në formulën e ngrohtë (jo të nxehtë).
Prisni 30 minuta, duke tundur formulën herë pas here, më pas ushqeni foshnjën tuaj normalisht, duke u siguruar që formula të jetë në temperaturën e duhur.
Hidhni çdo formulë të papërdorur.
Firma

Colief

Mosha

0m+

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

Glycerol, Water, lactase Enzyme

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Colief – Infant Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART