- 20%

Colief – Baby Massage Oil

1,440 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Colief  Baby Massage Oil

Vaji Colief Baby Massage Oil përmban 100% përbërës natyralë dhe ka veti të shkëlqyera hidratuese dhe të kujdesit të lëkurës për foshnjat.  Përmban vaj të bajames së ëmbël, vaj livando, jojoba dhe vitaminë E dhe përthithet shpejt për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës së thatë. Mund të masazhohet butësisht për të hidratuar dhe qetësuar fëmijën tuaj. I përshtatshëm për përdorim te bebet mbi 3 muajsh, nuk përmban aditivë, aroma artificiale, konservues apo ngjyrues, perfekt për lëkurën e butë dhe delikate të foshnjës tuaj. Eshtë produkti i përsosur për t’u futur në rutinën e përditshme të larjes dhe para gjumit të foshnjës.

Përbërësit aktiv

 • Vaji i bajames së ëmbël: Një vaj farash natyral me një histori të gjatë përdorimi si hidratues i lëkurës.
 • Vaj kajsie: Natyralisht i pasur me vitaminë A, C dhe E, i cili kontribuon në ruajtjen e lëkurës normale.
 • Jojoba: Me vitaminë B dhe E të pranishme në mënyrë natyrale brenda vajit, që përthithet lehtësisht për të ushqyer lëkurën nga brenda.
 • Borage: I pasur me acide yndyrore natyrale që ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së foshnjës dhe për ta mbajtur atë të hidratuar.
 • Aguliçe: Ndihmon në zbutjen e lëkurës dhe përmirësimin e strukturës dhe elasticitetit të lëkurës.
 • Vaji i livandës: Përmban përbërës që kanë veti anti-inflamatore dhe antiseptike.

Përfitimet fizike dhe emocionale të masazhit të foshnjës

 • Përfitojnë nga intervalet më të gjata dhe më të thella të gjumit.
 • Përmirëson zhvillimin motorik, veçanërisht te foshnjat e lindura premature
 • Sjellje të reduktuara të stresit janë vërejtur tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël që marrin terapi masazhi.
 • Kur masazhi i foshnjave kryhet nga prindërit, përmirësohet ndërveprimi dhe lidhja midis anëtarëve të familjes.
 • Përfshirja e disa teknikave të thjeshta të masazhit të foshnjës në orarin e përditshëm të gjumit dhe rutinës së larjes së foshnjës mund të ndihmojë në lehtësimin e disa shqetësimeve të shkaktuara nga dhimbje barku.

Kundërindikacionet e masazhit të foshnjës

 • Nuk ndihet mirë
 • Ka temperaturë
 • Ka eritema ose lezione në lëkurë
 • Direkt pas ushqyerjes – është më mirë të prisni 40 minuta për masazh abdominal

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni pak vaj në duart tuaja ose direkt në lëkurën e foshnjës tuaj. Masazhoni butësisht vajin në lëkurën e foshnjës tuaj për një masazh qetësues dhe relaksues. Me kujdesin dhe vëmendjen e duhur, masazhi i foshnjës mund të jetë një përvojë qetësuese si për prindin ashtu edhe për foshnjën, duke ndihmuar në forcimin e lidhjes mes tyre dhe duke nxitur një ndjenjë relaksi dhe mirëqenieje.

Firma

Colief

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

100ml

Prunus amygladus dulcis(sweet almond) oil,caprylic/capric triglyceride,prunus armeniaca( apricot) kernel oil,simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, borago officinalis seed oil, oenothera biennis ( evening primrose) oil,lavandula angustifolia (lavender) flower oil, tocopherol,helianthus annus seed oil.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Colief – Baby Massage Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART