Cicatridina – Krem rigjenerues i plagëve dhe djegieve

(9 përshtypje mbi produktin)

1,600 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Trajtim ndihmues në proceset rigjeneruese të lëkurës si:

 • Irritime ose skuqje
 • Pas seancave peeling, depilimit ose lazer
 • Plagët sipërfaqësore: plasaritjet, gërvishtjet, rashet, djegiet e shkallës së parë dhe të dytë, prerjet sipërfaqësore.
 • Plaget e thella: plagë kirurigjikale, dekubituse, ulçera.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 2-3 herë në ditë. Zgjatja e trajtimit varet nga rigjenerimi i plagës, nëse është e nevojshme mund të përdoret për periudha të gjata.

Firma

Farma Derma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30gr

water, liquid paraffin, cetyl-stearyl alcohol, sweet almond oil, polyoxyethylene (2) stearyl ether, polyoxyethylene (21) stearyl ether, glycerine, sorbitol, silicone oil, chlorhexidine digluconate, imidazolidinyl urea, hyaluronic acid sodium salt, EDTA bisodium salt, BHT.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.73
  vlerësime
 • 5 Yje
  91%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  9%
  1 Yll
  0%
9 përshtypje për Cicatridina – Krem rigjenerues i plagëve dhe djegieve
 • .

  Mund të aplikohet edhe në fytyrë ky lloj kremi

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, po mund te aplikohet dhe ne fytyre.

 • Blertaa L.

  Per femije 15 muajsh mund te aplikohet ne pjesen e ballit

 • .

  A mund te perdoret kunder akneve dhe per lekure me te shendetshme te fytyres?

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, jo nuk rekomandohet per aknet.

 • .

  Pershendetje mund te aplikohet kunder strijave gjate shtatzanise?

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Une e perdora per plage post operatore per te ndihmuar ne rigjenerimin e plages dhe mendoj se ja ka vlejt

 • .

  A mune te aplikohet rreth zones se syve, pra ne kapakun e syrit dhe poshte.

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, jo nuk eshte e rekomandueshme.

 • .

  Pershendetje ! A mund te perdoret per qarje te gjirit te shkakutar nga bebet dhe a mund ta pin gjirin bebet nese eshte me kete krem i lyer

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, do ju rekomandonim nje nga kremrat qe jane specifike per gjirin.

 • .

  Përshëndetje e kam blerë këtë kremin por dua të di a përdoret për fëmijë 1 vjeç nga djegia në pjesën e fytyrës dhe a bën efekt

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, po mund te perdoret vetem duhet te evitohet zona e syve.

 • .

  E kam perdor e vete, e mamit. E kenaqur ne te dy rastet. Super produkt.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART